زیبایی و طراوت پوست یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که همه‌ی افراد کم و بیش به آن توجه می‌کنند. تمامی اقشار جامعه چه مردان و چه زنان نسبت به جوان ماندن و شادابی پوستشان حساس هستند و تمایل دارند برای جوانسازی پوست خود تلاش زیادی به عمل آورند.
برای داشتن پوستی با طراوت و شاداب از دو طریق می‌توانید اقدام نمایید.

  1. استفاده از دستگاه‌های مدرن و تکنولوژی روز
  2. طب سنتی

در این مقاله قصد داریم راهکارهای جوانسازی پوست با طب سنتی و ویژگی های آن را بیان کنیم تا بتوانید با اطلاعات بیشتر در مورد شادابی و طراوت پوست خود تصمیم بگیرید.

ماسک صورت جوانسازی

راهکارهای جوانسازی پوست

برای جوانسازی پوست با استفاده از روش‌های سنتی می‌توانید راهکارهای زیر را امتحان کنید.

روش های سنتی زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارد. اما شما باید متناسب با نوع پوست خود راهکار موثر آن را پیدا کنید تا هیچ گونه عوارضی به دنبال نداشته باشد.

ماساژ: ماساژ دادن پوست سبب گردش جریان خون بهتر در پوست می‌شود. اما ماساژ دادن به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد، بلکه باید توسط روغن‌های کاملا طبیعی مثل روغن بادام تلخ، روغن بنفشه و روغن اکلیل کوهی صورت گیرد.
به یاد داشته باشید که برای از بین بردن چین و چروک صورت، ماساژ با روغن زیتون یا کنجد موثرتر می‌باشد.

شستشوی صورت: شستن پوست موجب می‌شود تا منافذ پوست باز شده و مواد سمی از آن دفع شود و ترکیبات مفید آب جذب پوست گردد. بعد از شستشو بهتر از بگذارید رطوبت پوست در معرض هوا خشک شود. در نوجوانان و جوانان صورت را باید با آب خنک و در افراد میانسال باید با آب ولرم شستشو داد تا موجب کاهش چین و چروک صورت گردد.

ماسک: استفاده از ماسک طبیعی که توسط مواد طبیعی و خوراکی تهیه شده اند بسیار اثرگذار است. اما استفاده از ماسک‌های طبیعی باید با توجه به نوع پوست فرد و با دستور متخصص استفاده شود.
افرادی که مبتلا به جوش های پوستی هستند بهتر است از ماسک سدر و ماست برای رفع جوش های صورت خود استفاده کنند. در صورت استفاده از ماسک بعد از خشک شدن، آن را با فشار آب باید از روی صورت خود بشویید و خشک نکنید.

چه زمانی باید پوست را ماساژ داد؟

در افراد جوان ماساژ با روغن بنفشه که به طور صد در صد باید از پایه روغن زیتون گرفته شده باشد، موثرتر می‌باشد. توجه داشته باشید که افراد چاق جوان باید هر روز ماساژ را تکرار کنند اما افراد لاغر سه روز در هفته کافی است. ماساژ باید به مدت ۲۰ دقیقه بر روی صورت انجام گیرد و سپس استحمام کرد.
افراد میانسال بهتر است صورت خود را با روغن بادام تلخ و بنفشه ماساژ دهند. اگر صورت چاقی دارند باید هر روز و اگر لاغر هستند سه مرتبه در هفته به مدت ۲۰ دقیقه ماساژ دهند و سپس استحمام کنند.

فراموش نکنید که استفاده از روش‌های سنتی ممکن است همیشه و برای همه‌ی پوست‌ها کارساز نباشد و ممکن است نیاز باشد تا با استفاده از دانش و تکنولوژی روز برای دستیابی به بهترین نتیجه‌ی ممکن و دلخواه اقدام نمایید.