لیزر موهای زائد در مردان

لیزر موهای زائد در مردان

در گذشته لیزر موهای زائد خیلی کم و برای خانم ها انجام می شد ولی امروزه لیزر موهای زائد مردان باب شده و آقایان هم به لیزر موهای زائد روی آورده اند، به طور کلی زیبایی چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن عبور کرد، به صراحت باید بگوییم که اکنون آقایان هم به واسطه حرفه و علاقه آن ها به بدنسازی، دوچرخه سواری، شنا، والیبال و … به لیزر موهای زائد روی آورده اند.

تصور کنید که دیگر نیازی نباشد هر روز یا هر چند روز ریش های خود را اول صبح شیو کنید و خبری از مو های زیر پوستی و بدون رشد نباشد. از آن مو های غیر قابل کنترل بر روی شانه و یا پشت خود خسته شده اید؟ به فکر انجام لیزر جهت از بین بردن موهای زائد بدن خود هستید، اما برای پرس و جو در مورد آن خجالت می کشید؟ اما باید بگوییم که وکس و لیزر موهای زائد ناحیه بکینی دیگر مربوط به جنسیت خاصی نیست. حالا آقایان نیز می توانند از مزایای طولانی مدت و اثر بخش لیزر مو در نواحی حساس بدن نهایت بهره را ببرند.

 

آیا لیزر جهت از بین بردن همیشگی موی زائد در مردان موثر است؟

یکی از دلایل اصلی حذف موهای زائد بدن با لیزر در مردان، این است که لیزر در رفع موهای زائد در سراسر بدن یکسان عمل می کند. درمان با لیزر، از موهای زائد در لاله گوش تا کل پشت بدن موثر است. اصلاح با ریش تراش یا اصلاح با موم ممکن است قابل تحمل باشد ولی کاملا غیر ضروری است و اثرات آن کوتاه مدت بوده و بیهوده به نظر می رسد.

در خصوص تاثیر لیزر موهای زائد در خصوص آقایان باید این حقیقت را صادقانه بدانید، که لیزر در بدن آقایان به اندازه خانم ها موثر نیست، این به این معناست که یقینا آقایان نیاز به تعداد جلسات بیشتری نسبت به خانم ها نیاز دارند و همچنین به احتمال بسیار زیاد نیاز به جلسات یادآور سالیانه بین ۱ تا ۴ جلسه هستند. در ۹۰ درصد خانم ها معمولا لیزر پس از ۴ الی ۶ جلسه جوابدهی دارد، ۱۰ درصد خانم ها نیز به جلسات بیشتر نیاز دارند. ابتدایی ترین حق شما به عنوان مراجعه کننده لیزر این است که تمام حقایق و احتمالات را صادقانه بدانید و با علم به آن لیزر را شروع کنید.

 

نواحی لیزر موهای زائد در آقایان

آقایان بیشتر چه نواحی را لیزر می کنند؟

 1. ریش یکی از نقاطی است که آقایان معمولا در جلسه اول لیزر موهای زائد تصمیم به حذف آن می گیرد.
 2. کندن موهای زائد گوش و بینی خیلی دردناک است و آقایان دوست دارند که این دسته از موهای زائد را با لیزر از بین ببرند.
 3. پشت بدن یا همان کمر پرکاربرد ترین نواحی است که آقایان با لیزر موهای زائد آن را از بین می برند.
 4. لیزر موهای زائد ناحیه دستگاه تناسلی از دیگر مناطقی است که آقایان دنبال حذف آن هستند که میتوان آن را با لیزر موهای زائد مردان از بین برد.
 5. معمولا ورزشکاران و بدنسازان برای موهای زائد پا، ران،بازو، سینه و شکم از لیزر موهای زائد مردان استفاده می کنند.

 

آیا لیزر موی زائد آقایان درد دارد؟

بسیاری از مراجعه کنندگان، حذف موهای زائد با لیزر را به حس شبیه برخورد یک نوار لاستیکی به پوست تشبیه می کنند. اما مطالعات نشان می دهد با توجه به رنگ پوست و ضخامت مو درد خفیفی وجود دارد و کمتر از ۱ درصد از مراجعه کنندگان نیاز به کرم بی حس کننده دارند.

 

لیزر موهای زائد مردان ورزشکار

لیزر موهای زائد مردان ورزشکار

لیزر موهای زائد مردان ورزشکار هم روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. به طور مثال، کسانی که بدنسازی کارمی کنندوبه دنبال زیبایی اندام هستند؛ورزشکاران حرفه ای دربسیاری ازرشته های ورزشی مثل دوچرخه‌سواری،کشتی،بوکس،شنا و…. هم از دیگر مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌های لیزر درمانی هستند .

جالب است بدانید مردان برای سهولت در اصلاح موهای صورت خود نیز به لیزر درمانی روی می‌آورند. با ضعیف کردن فولیکول مو، اصلاح روزانه ساده‌تر خواهد شد و دیگر خبری از موهای زیرپوستی که باعث ایجاد تورم و حتی عفونت در پوست می‌شوند نخواهد بود.

 

لیزر موهای زائد آقایان چه مدت طول می کشد؟

تعداد جلسات لیزر موهای زائد در ۹۰ درصد خانم ها معمولا ۴ الی ۶ جلسه است اما لیزر موهای زائد آقایان با توجه به زخیم بودن موهای زائد معمولا تعداد جلسات بیشتری خواهد بود. کمر و سینه مردان به ۶ تا ۸ دوره درمانی با فاصله زمانی تقریبا ۲ ماه (۶ تا ۸ هفته)، برای رسیدن به نتیجه قابل مشاهده نیاز دارند.

 

مزایای لیزر موهای زائد برای مردان

 • پس‌انداز هزینه‌ای که برای سایر روش‌ها پرداخت می‌کنید
 • جلوگیری از ناراحتی‌های روزانه
 • نتایج بهتر لیزر نسبت به دیگر روش‌ها
 • یک روش درمانی دقیق و سریع
 • نظافت صورت آسان‌تر و عدم رشد معکوس موها

لیزر موهای زائد در آقایان

 

آیا لیزر موهای زائد آقایان را نابارور می کند؟

شایعاتی در مورد لیزر موهای زائد آقایان ، مبنی بر ناباروری وجود دارد در حالیکه لیزر ۳ تا ۴ میلیمتر در داخل پوست نفوذ کرده و چنین عارضه ای را ایجاد نمی کند و تنها توسط رنگدانه مو قابل جذب است.

 

مقاله های که شاید دوست داشته باشید

آیا لیزر موهای زائد سرطان زا است؟

نکات مهم قبل از انجام لیزر موهای زائد

 

آقایان قبل از لیزر موهای زائد باید چیکار کنند؟

 • اصلاح (شیو) ناحیه مورد نظر
 • در معرض نور خورشید قرار نگیرید
 • لیزر مناسب پوست خود را مشخص کنید (در مقاله لیزر موهای زائد می توانید انتخاب درست را انجام دهید)
 • دوش بگیرید
 • لباس راحت بپوشید