ماندگاری تزریق بوتاکس

امروزه تزریق بوتاکس از مهم‌ترین روش‌ها جهت از بین بردن چین و چروک است. به طور کلی، اثرات بوتاکس معمولاً چهار تا شش ماه پس از درمان ادامه دارد. بوتاکس همچنین دارای کاربردهای پزشکی مانند درمان میگرن نیز هست. هنگامی که برای اهداف پزشکی استفاده می شود ، تمایل بر این است که برای مدت زمان کوتاه تری کار کند ، که معمولاً دو تا سه ماه طول می کشد.

هنگام تزریق بوتاکس، محل تزریق و مقدار تزریق آن ممکن است بر طول مدت آن تأثیر بگذارد. سایر عوامل تاثیرگذار عبارتند از:

  • سن شما
  • خاصیت ارتجاعی پوست شما
  • عمق چروک
  • و……..

به عنوان مثال ، اگر از بوتاکس برای کاهش چین و چروک های عمیق استفاده می کنید ، چین و چروک ها به طور کامل از بین نمی روند.

آیا استفاده مکرر بر ماندگاری تاثیر دارد؟

استفاده منظم بوتاکس می‌تواند باعث ماندگاری بیشتر آن شود. تزریق بوتاکس عضلات را به نوعی بی حس می کند بنابراین نمی توانید آنها را بکار گیرید. اگر از ماهیچه ها استفاده نشود، کوتاهتر و کوچکتر می شوند. این بدان معناست که ممکن است به مرور زمان به درمان های بوتاکس کمتری نیاز داشته باشید تا همان اثر را داشته باشید.

تعداد دفعات تزریق بوتاکس و فاصله بین آن‌ها

با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود صحبت کنید تا مشخص شود که چند بار می توانید تزریق بوتاکس را با خیال راحت انجام دهید. برای جلوگیری از ایجاد مقاومت در برابر بوتاکس ، نباید زودتر از سه ماه تزریق بوتاکس انجام شود. اگر بوتاکس به طور منظم تزریق شود( هر شش ماه)، ممکن است بتوانید مدت زمان طولانی تری را بین تزریق‌های بوتاکس طی کنید.

جلوگیری از چین و چروک بیشتر

به منظور داشتن پوستی سالم و بدون چین و چروک نکات زیر می‌تواند مفید باشد:

استفاده از ضد آفتاب

هر روز از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید ، اشعه ماورا بنفش خورشید می تواند به پوست آسیب برساند و موجب پیری پوست شود. تا حد امکان در هنگام آفتاب گرفتن از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید. جلوگیری از  قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند از ایجاد چین و چروک های جدید جلوگیری کند.

از استعمال سیگار بپرهیزید

سیگار کشیدن باعث افزایش چین و چروک و پیر شدن پوست می شود. همچنین می تواند باعث نازک شدن پوست شما شود. سیگار را شروع نکنید، یا از دکتر خود بخواهید تا شما را در ترک سیگار کمک کند.

تزریق بوتاکس و استعمال سیگار

هیدراته بمانید

هر روز به اندازه کافی آب بنوشید تا پوست شما سالم بماند. آب به هضم ، گردش خون و عملکرد طبیعی سلول کمک می کند. سعی کنید حداقل هشت لیوان آب در روز بنوشید.

از مرطوب کننده ها استفاده کنید

از مرطوب کننده مناسب برای نوع پوست خود استفاده کنید. توصیه های خاص مرطوب کننده را از پزشک یا متخصص پوست بخواهید.

رژیم غذایی سالم داشته باشید

غذایی که می خورید می تواند روی پوست شما تأثیر بگذارد. از پزشک یا متخصص تغذیه توصیه های رژیم غذایی سالم را بخواهید.

از پاک کننده های ملایم پوست استفاده کنید

پاک کننده های ملایم پوست می توانند آلودگی ها ، سلول های مرده پوست و سایر مواردی را که می توانند روی پوست شما جمع شوند از بین ببرند. آنها می توانند به آبرسانی کمک کرده و از پوست محافظت کنند.

نکته‌ی کلیدی

بوتاکس معمولاً سه تا شش ماه پس از تزریق دوام می آورد. درمان های منظم با تزریق بوتاکس می تواند بر مدت ماندگاری آن تأثیر بگذارد. به طور کلی ، در طول زمان به درمان های بوتاکس کمتری نیاز خواهید داشت تا همان اثر را داشته باشید.