میکرودرم یکی از روش‌های نسبتا قدیمی برای پاکسازی پوست و از بین بردن آکنه و کک و مک و سایر عوارض سطحی پوست است. در میکرودرم، لایه‌ای نازک از روی پوست برداشته می‌شود و به دلیل ایجاد گردش خون بیشتر در مناطق ترمیم شده، پوست جدید و بدون عوارض قدیمی مجددا در محل مورد نظر رشد می‌کند.

میکرودرم برای رفع عوارض پوستی سطحی کاربرد دارد و یکی از روش‌های متداول است که از گذشته استفاده می‌شده است.

میکرودرم - میکرونیدلینگ

در طرف مقابل میکرونیدلینگ روشی نسبتا جدیدتر است که با روشی متفاوت برای جوانسازی پوست و رفع ضایعات عمیق‌تر پوستی کاربرد دارد. در روش میکرونیدلینگ، پوست با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز به عمق تقریبا دو میلیمتر سوراخ می‌شوند و با تحریک لایه‌های زیرین پوست و فعال‌سازی لایه‌های درونی، پوست جدید بازسازی می‌شود.

مقایسه عوارض میکرودرم و میکرونیدلینگ

میکرودرم روشی آسان‌تر و کم عارضه‌تر نسبت به میکرونیدلینگ است ولی در درمان عوارض عمیق‌تر پوستی کارایی میکرونیدلینگ را ندارد. در عوض پس از میکرونیدلینگ به مدتی مراقبت بیشتر و رعایت برخی نکات جهت تکمیل دوره درمان نیاز است.

کدام روش برای پوست من مناسب‌تر است ؟

بر اساس نوع عوارضی که روی پوست شما موجود باشد، یکی از رو روش یا هر دو روش می‌توانند جهت پاکسازی و جوان‌سازی پوست شما به کار روند. جهت انجام بهترین انتخاب بهتر است با پزشک با تجربه و مهارت مشورت نمایید تا با کمترین عوارض، نتیجه‌ی دلخواه و مناسب را دریافت نمایید.