اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، ابتدا باید در مورد آن آموزش‌های لازم را کسب نمایید. زیرا عدم رعایت برخی از نکات به ظاهر ساده، ممکن است موجب زیان‌های جسمی و حتی روحی شود. بدین منظور کلینیک پارسیس در این مقاله به برخی باید‌ها و نبایدها در این زمینه اشاره کرده است که در ادامه به بررسی هر کدام پرداخته می‌شود. گزینه های بسیار مختلفی در مورد موزدایی وجود دارد ، از اپیلاسیون تا نخ و ریش زدن تا موچین ، اما لیزر موهای زائد یکی از معدود گزینه هایی است که یک روش دائمی تر برای از بین بردن موهای بدن ارائه می دهد.

۱۲ چیزی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانیم

۱.لیزر موهای زائد دردناک به نظر می رسد، اما خیلی بد نیست

لیزر موهای زائد با ارسال نور لیزر از طریق رنگدانه موجود در مو، کار می کند. این نور به گرما تبدیل می شود و روی پیاز مو تاثیر می‌گذارد. آنچه حس می‌شود یک درد خفیف و نسبتا سریع است. بیشتر درد آن روی نواحی نازک‌تر پوست، نزدیک بینی ، چانه و شقیقه است. خوشبختانه امروزه لیزرها مکانیسم خنک کنندگی دارند (اساساً یک انفجار سرد دائماً درحال اجرا در محلی که لیزر به آن تابانده می‌شود) که در کاهش درد بسیار موثر است.

۲.صبر داشته باشید

 

لیزر موهای زائد و زمان

بعد از انجام اولین جلسه لیزر موهای زائد، دو یا سه هفته طول می کشد تا تفاوتی را ببینید و 8 -12 درمان برای رسیدن به نتیجه کامل نیاز است. در قرار ملاقات ها نیز باید کاملاً منظم باشید زیرا فولیکول های مو در مراحل مختلف رشد خود قرار دارند، بنابراین باید مطمئن شد که زمان مناسب برای تضعیف هر بخش به آن اختصاص داده شده است.

۳.قبل از مراجعه، موهای ناحیه را تا حد امکان کوتاه کنید

لیزر می تواند با موهای سطح پوست واکنش نشان دهد که باعث تحریک و بوی موی سوخته وحشتناکی شود. بنابراین قبل از انجام لیزر موهای زائد، تا حد امکان موهای آن ناحیه را با روش‌هایی مثل اپیلاسیون و یا تراشیدن با تیغ کوتاه کنید.

لیزر موهای زائد و تراشیدن مو

۴.لیزر موهای زائد یک فرایند سریع است

هر جلسه از لیزر موهای زائد زمان خیلی کوتاهی از شما می‌گیرد. بنابراین خیلی نباید نگران اتلاف وقت خود شوید.

۵.پس از انجام لیزر موهای زائد بلافاصله به باشگاه نروید

گرمای لیزر به مدت 24 ساعت در پوست شما باقی می ماند ، بنابراین شما نمی توانید سالن بدن سازی ، سونا ، دوش آب گرم داشته باشید. اگر این کار را انجام دهید، بدن شما میزبان بسیار خوبی برای رشد باکتری‌ها خواهد بود.

۶.از پوست خود در مقابل نور خورشید مراقبت کنید

لیزر موهای زائد و نور خورشید

متخصص پوست به شما توصیه می کند که چه چیزی برای شما بهتر است ، اما ممکن است لازم باشد از آفتاب گرفتن و قرار گرفتن در معرض آفتاب تا حد ممکن قبل و بعد از درمان خودداری کنید. همچنین اگر برنزه هستید قبل از شروع لیزر موهای زائد، باید صبر کنید تا کمرنگ شود. با این حال، با متخصص پوست در این مورد مشورت کنید تا مشکلی برای قرار ملاقات‌های بعدی نداشته باشید.

ادامه دارد….