اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید، ابتدا باید در مورد آن آموزش‌های لازم را کسب نمایید. زیرا عدم رعایت برخی از نکات به ظاهر ساده، ممکن است موجب زیان‌های جسمی و حتی روحی شود. بدین منظور کلینیک پارسیس در این مقاله به برخی باید‌ها و نبایدها در این زمینه اشاره کرده است که در ادامه به بررسی هر کدام پرداخته می‌شود. گزینه های بسیار مختلفی در مورد موزدایی وجود دارد ، از اپیلاسیون تا نخ و ریش زدن تا موچین ، اما لیزر موهای زائد یکی از معدود گزینه هایی است که یک روش دائمی تر برای از بین بردن موهای بدن ارائه می دهد.۱۲ چیزی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانیم.

۷.لیزر موهای زائد ممکن است در برخی موارد موجب رشد بیشتر شود!!!

این موضوع در نگاه اول می‌تواند تعجب برانگیز باشد اما درست است. نوع خاصی از مو در اثر برخورد با نور لیزر میتواند بلندتر و حتی ضخیم‌تر شود. اما جای نگرانی نیست، پزشک متخصص قبل از انجام لیزر موهای زائد بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد.

۸.ممکن است مجبور باشید برای مدتی استفاده از لوازم آرایشی را کنار بگذارید

۱۱ چیزی که قبل از لیزر موهای زائد باید بدانیم

از استفاده مواد آرایشی شامل گلیکولیک اسید و رتینول به مدت ۲ روز قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد خودداری کنید. علاوه بر آن، توصیه پزشکان بر این است که به مدت یک دوره ۲هفته‌ای قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد، از استفاده لایه‌بردارهای شیمیایی خودداری شود. به همین ترتیب سعی کنید برنزه‌سازی بدن را نیز برای مدت ۱ تا ۲ هفته‌ای کنار بگذارید.

۹.اپیلاسیون یا اصلاح؟

معمولا کندن و اپیلاسیون مو مانع انجام کار می‌شود. اگر می‌خواهید فرآیند حذف کامل موها به درستی انجام شود، مسیر اصلاح کردن موها را در پیش گیرید.

۱۰. چه رنگ مویی برای لیزر بهتر است؟

معمولا بهتر است که رنگ مو تیره باشد. درواقع هرچه مو تیره‌تر باشد، نور لیزر را بهتر جذب می‌کند.

۱۱.آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

در بیش از ۹۰ درصد موارد، این روش موجب حذف دائمی موهای زائد بدن می‌شود. اما گاهی نوسانات هورمونی در بدن موجب رشد مجدد موها می‌شود.