لیزر موهای زائد بیکینی

 

هر آنچه باید در مورد لیزر موهای زائد بیکینی بدانیم

یکی از سخت ترین و نگران کننده ترین موهای زائد بدن برای خانم ها و آقایان موهای موهای زائد بیکینی است.یکی از معضلات خانم ها در مورد بیکینی، تیره بودن این ناحیه از بدن است. شما به راحتی می توانید این مشکل را پشت سر بگذارید. به این صورت که لیزر موهای زائد به راحتی ریشه و قسمت های تیره زیر پوست را از بین می برد و سبب می شود تا پوست ناحیه ژنیتال شما پس از انجام جلسات لیزر موهای زايد کاملا رنگی روشن و پوستی لطیف پیدا کند. لطفات پوست به دلیل بسته شدن منافذ پوست به دلیل وجود داشتن موها زائد است.

از لیزر بیکینی خجالت می کشم!

لیزر بیکینی از مواردی است که بعضا با یک گارد روحی مواجه می شود ولیکن در این مورد برای کسانی که حساسیت دارند باید گفت شما در زمان لیزر با یک ملحفه تمیز بر روی بدنتان هستید و تنها یک فضای کوچک پارچه که به شکل دایره مانند باز می باشد بر روی ناحیه ای که در این لحظه لیزر می شود باز خواهد بود و کار لیزر انجام می شود، ما تمامی تلاشمان را برای آسایش شما از هر لحاظ خواهیم کرد

 

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی میشود؟

 

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی میشود؟

پاسخ این سوال خیر است! با تکیه بر این اصل که تمام نوآوری ها و پیشرفت های تکنولوژیکی با بدن ما اثر متقابل دارند ، هوشمندانه است که خود را ایمن نگه داریم. به همین دلیل است که مطالعات بسیاری بر روی عوارض جانبی احتمالی همچون مسائل باروری و سرطان انجام شده اند.

لیزر ناحیه بیکینی در دروران بارداری

آیا در دروان بارداری می توانیم قسمت بیکینی را لیزر کنیم؟ متخصصان اینگونه پاسخ داده‌اند که لیزر موهای زاید بیکینی ماهیت نوری دارد، اشعه ساطع شده از آن به نوعی هیچ شتابی نداشته و در نتیجه تنها در لایه ای نازک از پوست تأثیر می گذارد. اگر باردار هستید ریسک نکنید اما اگر قبل و یا پس از بارداری می خواهید به سراغ لیزر بیکینی بروید هیچ خطری شما را تهدید نمی کند.

 

مزایای لیزر موهای زائد بیکینی

مزایای لیزر موهای زائد بیکینی

علاوه بر حس خوب شادابی و پاکیزگی که هر روز می‌توانید از آن لذت ببرید، این روش چند مزیت دیگر نیز دارد. شما می‌توانید بدون نگرانی در مورد آخرین باری که اصلاح کرده اید با خیالی آسوده، هر نوع لباس شنا و لباس زیری که دوست دارید بپوشید. با اعتماد به نفس آخرین مدها را بپوشید و از شر موهای زائد خلاص شوید.

 • پوستی بی عیب و نقص را تجربه می‌کنید.
 • احساس شادابی، تمیزی و اعتماد به نفس بیشتری می‌کنید.
 • در آخرین مدل های بیکینی و لباس زیرعالی به نظر می‌رسید.
 • کاهش دائمی مو
 • کاهش موهای زیر پوستی
 • صرفه جویی در زمان

روشن شدن و لطافت پوست ناحیه بیکینی با لیزر موی زائد بیکینی

بانوان با سن، شغل، طبقه اجتماعی و سبک زندگی متفاوت اقدام به لیزر موهای زائد می ‌کنند چون می خواهند پوستی زیبا و لطیف داشته باشند. لیزر موهای زائد به راحتی ریشه و قسمت های تیره زیر پوست را از بین می برد و سبب می شود تا پوست ناحیه بیکینی شما پس از انجام جلسات لیزر موهای زايد کاملا رنگی روشن و پوستی لطیف پیدا کند. لطفات پوست به دلیل بسته شدن منافذ پوست به دلیل وجود داشتن موها زائد است.

 

عوارض لیزر بیکینی

عوارض لیزر بیکینی

هنگام زدون موهای ناحیه ی بیکینی، باید از ریسک های موجود مطلع باشید و اگر به استفاده از لیزر علاقه دارید هم باید از خطرات بالقوه ی این روش اطلاع داشته باشید:

قرمز شدن و سوزش پوست

لیزر کردن مو های زائد می تواند منجر به سوزش موقت پوست شود. همچنین ممکن است متوجه قرمزی و ورم بسیار کم در نواحی مورد نظر شوید. با این حال تمامی این عوارض جانبی کوچک و کم هستند. تمامی این عوارض جانبی را معمولا در صورت انجام دیگر روش ها نظیر وکس کردن نیز ممکن است تجربه کنید.

ممکن است دچار تغییر رنگ پوست شوید

این اتفاق یکی از بزرگ ترین اثرات جانبی لیزر موها است و در میان زنان رنگین پوست بسیار شایع است. اگر پوست شما تیره تر باشد، ممکن است تغییرات رنگدانه ای مانند هایپرپیگمنتیشن (تیره تر شدن پوست) یا هیپوپیگمنتیشن (کم رنگ تر شدن پوست) را در ناحیه ی بیکینی یا ناحیه ی تحت درمان تجربه کنید. این تغییر رنگ ممکن است چند هفته طول بکشید یا دائمی باشد، پس خیلی مهم است که قبل از استفاده از این روش، با یک تکنیسین آگاه و حرفه ای در این مورد مشورت کنید.

زخم شدن نواحی لیزر شده

این مورد از عوارض جانبی شدید لیزر مو های زائد ناحیه تناسلی در افرادی که خیلی زود بدنشان زخم می شود رایج است.

 

 

اقدامات قبل از لیزر بیکینی

اگر می خواهید به سراغ لیزر بیکینی بروید می بایست یک سری اقدامات لازم را انجام دهید. شما می بایست 4 هفته قبل از لیزر بیکینی قسمت مشخص را با استفاده از تیغ تراش نمایید. دقت نمایید که استفاده از تیغ نکته ای مهم در این خصوص بوده و شما نمی توانید از سایز لوازم از جمله موم و یا وکس و … استفاده نمایید.

باید یک ماه پیش از درمان از اپیلاسیون، وَکس و کندن مو اجتناب کنید چون ریشه موها باید کاملاً سالم و دست نخورده باقی بمانند تا لیزر بتواند به خوبی آن‌ها را از بین ببرد. 2 ساعت قبل از لحظه آغاز لیزر بیکینی می بایست ناحیه مورد را به طور دقیق با تیغ بتراشید.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

بعد از لیزر کردن موهای زائد ناحیه بیکینی، حتما از کرم زینک برای جلوگیری از پوسته شدن و سوختن پوست ناحیه تحت لیزر استفاده کنید. همچنین سعی کنید تا بر طرف شدن التهاب پوست ناحیه مربوطه، از لباس های زیر نخی و آزاد استفاده کنید.
پس از درمان باید از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب خودداری نموده و از کرم‌های ضد آفتاب در ناحیه بیکینی نیز استفاده کنید. در صورت مشاهده هرگونه رشد موی زائد در بین جلسات لیزردرمانی باید آن‌ها را شیو کنید، البته همچنان باید از وکس کردن و بند انداختن خودداری نمایید.

 • از لباس های زیر نخی و گشاد استفاده کنید.
 • از لمس نقاطی که لیزر انجام داده اید، خودداری کنید.
 • می توانید از آلوئه ورا برای بهبود وضعیت پوست خود در این ناحیه استفاده کنید.
 • تا یک هفته از رفتن به سونا خودداری کنید.
 • از آب ولرم برای شستشوی ناحیه بیکینی استفاده کنید

 

دستگاه های مناسب برای لیزر بیکینی

 

دستگاه های مناسب برای لیزر بیکینی

ازدستگاه های لیزر متفاوتی در ناحیه بیکینی می‌توان استفاده کرد‌. تنها تفاوت این دستگاه ها در طول موج آن¬ها است که بر روی پوست می¬تابانند و هرچه این طول موج بیشتر باشد، عمق نفوذ آن به پوست بیشتر شده و کمتر رنگدانه های پوست را درگیر میکند و از آسیب به پوست و آزردگی آن جلوگیری می‌شود.

دستگاه های لیزر کاربردی و مناسب برای رفع دائمی موهای زائد ناحیه تناسلی عبارتند از:

لیزر دایود (Diode)
لیزر الکساندریت (Alexandrite)
لیزر ان دی یاگ (ND:YAG)
لیزر الکساندرایت کوترا

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه های لیزر فوق به مقاله لیزر موهای زائد مراجعه کنید.

 

تعداد جلسات و هزینه لیزر موهای ناحیه بیکینی

لیزر موهای زائد اندام تناسلی معمولا بسیار کم عارضه و بدون درد است طی حداقل ۴ جلسه موهای زائد تا حدود ۸۵ درصد از بین رفته و بقیه نازک میشود. این موضوع بسته به حجم مو و ضخامت آن تا 6 جلسه نیز ادامه دار است.

به طور کلی هزینه لیزر موهای زائد ژنیتال کاملا به میزان مویی بستگی دارد که سطح منطقه مورد نظر شما و تعداد جلسات آن بستگی دارد. در هر جلسه معمولا 20 درصد موهای زائد حذف می شود و شما برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود باید این رویه را دنبال کنید. هزینه لیزر بیکینی در کلینیک پوست و مو پارسیس 75 هزار تومان است.