هرآنچه که باید در مورد مزوتراپی بدانید

مزوتراپی روشی است که از تزریق آنزیم ها، ویتامین ها، عصاره های گیاهی و هورمون ها برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی های اضافی مورد استفاده قرار میگیرد. این روش در اواسط قرن ۲۰ توسعه یافت و در اصل برای تسکین درد استفاده شد. در طی سالهای گذشته این روش در سرتاسر نقاط جهان محبوبیت یافته است.

از مزوتراپی در چه مواردی استفاده می‌شود؟

تا به امروز از مزوتراپی در موارد زیر استفاده می شود:

۱. چین و چروک و خطوط را محو می کند

۲. از بین بردن چربی در مناطقی از بدن مثل پاها، ران،باسن و بازوها

۳. کاهش سلولیت

۴. سفت شدن پوست

۵. بازپروری پوست از دست رفته

۶. درمان ریزش مو

مواد مورد استفاده و نحوه تزریق

عموما روش خاصی برای انتخاب مواد تزریق شده در مزوتراپی وجود ندارد. پزشکان از راه حل های مختلفی استفاده می کنند ، از جمله:

۱. ویتامین ها

۲. آنتی بیوتیک ها

۳. مواد معدنی

۴. تیروکسین و کلسی تونین(مواد هورمونی)

۵. عصاره های گیاهی

۶. کلاژناز و هیالورونیداز (مواد آنزیمی)

در روش مزوتراپی از سوزن های بسیار نازک برای یک سری تزریق به لایه میانی پوست استفاده می شود.

هرآنچه که باید در مورد مزوتراپی بدانید

مشورت با متخصص

پیش از مزوتراپی حتما با دکتر مشورت کنید تا از اقدامات لازم آگاهی کاملی کسب کنید. ممکن است مجبور باشید از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب برای مدتی قبل از عمل خودداری کنید. این داروهای تسکین دهنده درد می توانند خطر خونریزی و کبودی در طی مزوتراپی را افزایش دهند.

نحوه تزریق و تعداد جلسات

در طول هر درمان، ممکن است پزشک متخصص برای شما داروی بی‌حس کننده تجویز کند. در مزوتراپی با استفاده از یک سوزن نازک، یک سری تزریق انجام خواهد شد. ممکن است سوزن به یک قطعه مکانیکی متصل شود تا تزریقات زیادی را پشت سر هم انجام دهد.

تزریق را می توان در عمق های مختلف(از یک تا چهار میلی متر) به داخل پوست شما، بسته به شرایطی که دارید، انجام داد. پزشک شما ممکن است سوزن را به صورت مورب(تحت زاویه) درون پوست شما قرار دهد. در هر تزریق ممکن است فقط یک مقدار اندکی از محلول در پوست شما وارد شود.

ممکن است برای کسب نتیجه دلخواه به چندین جلسه مزوتراپی نیاز پیدا کنید. احتمال دارد تعداد جلسات شما تا پانزده جلسه نیز به طول بیانجامد. در ابتدا ، هر 7 تا 10 روز تزریق می کنید. اگر پوست شما شروع به بهبود می کند، درمان ها تا دو هفته یک بار یا یک بار در ماه کشیده می شوند.