پوست شما هر روز در معرض عوامل محیطی گوناگونی قرار می گیرد و در طول سالها، اشعه های خورشیدی، آلودگی و عوامل دیگر به آن آسیب می‌رسانند. درمان با میکرودرم می تواند به کاهش یا از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط ریز، لکه‌های سنی، زخم‌های آفتاب و لکه‌های ناخوشایند که ممکن است در طول زمان بر روی پوست ظاهر شود کمک کند.

میکرودرم چیست؟

میکرودرم یک روش غیر شیمیایی و غیر تهاجمی است که از اسپری کردن میکرو کریستال ها برای حذف لایه های بیرونی و سلول های خشک پوست استفاده می کند و پوستی جوان تر و سالم تر را به شما هدیه میدهد. Microdermabrasion میکرودرم ابریژن همچنین باعث تولید لایه زیرین لایه های پوستی با سطوح بالاتر کلاژن و الاستین می شود که بیشتر ظاهر پوست شما را بهبود می بخشد.

میکرودرم ابریژن بسیار ملایم تر از درم ابریژن dermabrasion است. Dermabrasion یک روش فشرده تر برای درمان خطوط عمیق صورت، آسیب شدید خورشید و زخم است.

چه کسانی برای میکرودرم مناسب هستند؟

بیماران با خطوط چهره ملایم یا چین و چروک، نقاطی که در اثر بالا رفتن سن بوجود می ایند، آسیب های خورشید، رنگدانه های ناهموار، منافذ مسدود شده، مشکلات بافت پوست یا زخم های جزئی،نامزد خوبی برای میکرودرم هستند.

بیماران مبتلا به رزاشیا یا آکنه نیز ممکن است از درمان های میکرودرمابریژن بهره مند شوند. اسپری ملایم از میکرو کریستال ها می تواند به از بین بردن یا بهبود نواقص و شرایط پوستی با از بین بردن لایه بالایی سلول های پوست مرده و آسیب دیده برای بوجود آمدن پوست جدید و تازه کمک کند

نامزدهای ایده آل برای میکرودرم ابریژن

نامزدهای ایده آل برای میکرودرم بزرگسالان سالم هستند که نسبتا شرایط پوستی خوب ونواقص جزئی پوستی دارند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد توانایی های microdermabrasion دارند. از آنجایی که میکرودرم ابریژن یک روش خفیف و غیر تهاجمی است که نمیتواند پوست های خم شده و یا چین های عمیق صورت را اصلاح کند،اینگونه مواردد را باید با روشهایی مانند face lift ،لیزرهای سفت کننده پوست و ترموگرافی مورد درمان قرار داد.

میکرودرم ابریژن برای آکنه

Microdermabrasion می تواند برای درمان آکنه و زخم هایی که علل آن آکنه است مورد استفاده قرار گیرد. میکرودرم ابریژن می تواند باعث درمان زخم های سطحی تر شود. اگرچه برای زخم های آکنه عمیق (که به عنوان علائم لکه ها یا زخم های آکنه یخ زده شناخته می شود) میکرودرم ابریژن ممکن است قادر به ارائه نتایج مطلوب نباشد ولی معمولا زخم های عمیق می توانند به طور موثر باdermabrasion درمان شوند.

بیماران مبتلا به آکنه فعال همچنین ممکن است از درمان های میکرودم ابریژن بهره مند شوند بدین ترتیب که با تراشیدن لایه خارجی پوست باعث باز شدن منافذ بسته شده و چربی و کثیفی را از بین می برد. از آنجا که عمل سایش با کریستال و حذف سلول های پوستی( میکرودرم ابریژن) می تواند در برخی موارد آکنه را تشدید کند توصیه میشود قبل از انجام آن مشاوره با مخصص پوست و یا جراح زیبایی انجام پذیرد.

میکرودرم برای Rosacea

Rosacea یک التهاب مزمن پوستی است که با قرمزی، عروق خونی برجسته، تورم و / یا فوران پوستی شبیه به آکنه است. میکرودرم ابریژن می تواند برای کاهش قرمزی استفاده شود اما با این حال اگر برای شما بیماری Rosacea تشخیص داده شده و با استفاده از میکروم ابریژن قصد درمان آن را دارید بهتر است قبل از درمان با متخصص پوست یا جراح زیبایی مشورت کنید زیرا ممکن است میکرودرم ابریژن بر روی آن تاثیرمنفی بگذارد.

چه کسی نامزد خوبی برای استفاده از میکرودرم ابریژن نیست؟

میکرودرم برای افراد مبتلا به زخم های عمیق، کلاویدهای فعال، ضایعات ناشناخته،تبخال های تازه ، زگیل های صورت، آکنه فعال (مراحل 3 و 4) ، اختلال سیستم ایمنی بدن ویا دیابت ناپایدار توصیه نمی شودو نیز زنان باردار هم نباید میکرودرم ابریژن راانجام دهند. بیمارانی که پیلینگ شیمیایی(لایه برداری شیمیایی) انجام میدهند یا سایر روش های پوستی مانند تزریق کلاژن داشته اند، قبل از تجویز میکرودرم ابریژن دو تا سه هفته منتظر بمانند.

بیمارانی که قصد اپیلاسیون یا برنزه کردن پوست خود را دارند باید تا چند هفته بعد از درمان با میکرودرم ابریژن از این کار خودداری کنند. افراد مبتلا به زخم های عمیق، چروک های صورت یا سایر نقایص پوستی متوسط ​​تا شدید باید یک درمان قوی تر از قبیل لایه برداری شیمیایی، درماابریژن(پوست خراشی) یا لایه برداری پوستی با لیزر را انتخاب کنند.

معایب و مزایا

میکرودرم ابریژن یک روش بی خطروبدون جراحیست که مزایای زیادی را به همراه می آورد. Microdermabrasion خطوط چهره ملایم، چین و چروک ها و نشانه های دیگر پیری را کاهش می دهد یا از بین می برد ونیز باعث بهبود بخشیدن به ظاهر زخم های آکنه ودیگر زخمه‌ای سطحی میشود وبه پوست از تمام رنگ ها ظاهری درخشنده و سالم میدهد و این کار را با تقریبا بدون هیچ عوارض جانبی انجام می دهد.

از آنجا که مایکرودرم ابریژن برای درمان پوست از بلورهای غیر آلرژیک استفاده می کند، این درمان برای پوستی که حساس به مواد شیمیایی می‌باشد عالیست.

میکرودرم اگر توسط شرکتهای معتبر واز برندهای معروف استفاده شود هیچ گونه خطری ندارد. بعضی از افراد ممکن است بعد از مایکرودرم ابریژن دچار خارشهای پوستی خفیف شوند. از آنجایی که تاریخچه پوست و بهداشت هر فرد از فرد دیگر تا حدی متفاوت است، خطرات و مزایای استفاده از میکرودرم باید بر اساس هر مورد بصورت جدا بررسی شود.

طرز عمل میکرودرم ابریژن

در طول درمان میکرودرم، پزشک کریستال اکسید آلومینیوم را از طریق لوله‌ های باریک هند پیس به روی پوست بیمارهدایت می کند. کریستال های dermabrasion لایه‌ای نازک از روی پوست را می‌تراشد و مکش ملایم ایجاد شده توسط سیستم میکرودرم باعث پاک شدن باقیمانده پوست و کریستال های اضافه روی پوست می شود.

میکرودرم به تولید لایه های پوستی ضخیم‌تر و سالم‌تر کمک می کند. درمان‌های متعدد توسط میکرودرم ابریژن برای پوست حیاتی هستند چرا که باعث ایجاد یک لایه جدید از سلول های پوستی می شوند که حاوی سطوح بالاتر کلاژن و الاستین هستند.

هر دو از این اجزا برای پوست پرتراوت،شاداب و سالم ضروری هستند و رنگ چهره و ظاهر پوست شما را بهبود می بخشد. تقریبا پنج تا دوازده درمان درطول دو تا سه هفته لازم است تا درمان با میکروابریژن به بهترین شکل کامل گردد.درمان با میکرودرم راحت و تقریبا بدون درد است و تنها 30 تا 60 دقیقه به طول می انجامد.

آیا میکرودرم دردناک است؟

در روش میکرودرم سلول های مرده از سطح پوست تراشیده میشوند که به هیچ وجه دردناک نیست، این درمان می تواند احساس گرمای جزئی که در اثر سایش کریستال های میکرودرم ابریژن و از بین رفتن لایه های پوستی قدیمی و آسیب دیده میباشد را در بیمار بوجود آورد که بعضی از بیماران آن را به ماساژ صورت را تشبیه میکنند. پس از درمان با میکرودرم ابریژن لایه جدید پوست معمولا حساس است و نیاز به حفاظت بیشتری از خورشید دارد. نگران نباشید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. با استفاده از کرم های مرطوب کننده و آبرسان از پوست مراقبت و از هر گونه تحریک بالقوه جلوگیری کنید. متخصصین پوست و زیبایی می توانند کرم صورت یا لوسیونی را پیشنهاد کنند که برای پوست شما مناسب است.

بهبودی و نتایج میکرودرم ابریژن

میکرودرم اغلب به عنوان درمان سریع شناخته می شود، زیرا این روش می تواند در طول روز و حتی در زمان ناهار شما به راحتی و بدون هیچ مشکلی انجام شود. پوست درمان شده ممکن است پس از درمان صورتی باشد، اما معمولا در عرض چند ساعت از بین می رود. بعد ازمیکرودرم ابریژن میتوانید آرایش خود را انجام دهید تا علائم قابل مشاهده درمان را پنهان کنید. بهبودی میکرودرم ابریژن و نتایج آن از جمله بهترین درمان های غیر عمیق و بدون جراحی صورت است که امروزه در دسترس است.

هزینه میکرودرم

مشاهده هزینه میکرودرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *