آر اف فرکشنال ویرچو و ویواسه دستگاه های میکرونیدلینگ رادیوفرکانسی هستند و هر دو برای ترمیم، سفت کردن و احیای پوست استفاده می شوند. اگر به دنبال بهبود بافت پوست خود و معکوس کردن علائم رایج پیری هستید، می توانید از این درمان های موثر، غیر جراحی و کم تهاجمی استفاده کنید. مزایای ترکیب میکرونیدلینگ و فناوری فرکانس رادیویی پوستی درخشان و جوان با کمترین درد و ناراحتی است.

مقایسه آر اف فرکشنال ویرچو و ویواسه

آر اف فرکشنال ویرچو چیست و چه ویژگی های دارد؟

آر اف فرکشنال ویرچو امروزه به عنوان قدرتمندترین آر اف و همه کاره ترین آنها شناخته می شود. آر اف فرکشنال ویرچو بیشترین گزینه های تنظیم را دارد که به تکنسین این امکان را می دهد تا درمان را با توجه به نیازهای بیمار تنظیم کند. علاوه بر اینکه می ‌تواند میزان انرژی ساطع شده را کنترل کند، می ‌تواند پالس ‌های طولانی ‌تری از انرژی فرکانس رادیویی را برای درمان مؤثرتر در یک جلسه ارائه دهد.

آر اف فرکشنال ویرچو انرژی رادیویی را با قدرت بالا از طریق سوزن های بسیار کوچک  به لایه های عمیق پوست فرستاده و باعث می شود پوست با تولید کلاژن، الاستین و فیبروبلاست ها ترمیم و بازسازی را آغاز کند. این دستگاه با قابلیت تنظیم روی فرکانس های مختلف امکان درمان سطحی و عمقی پوست را فراهم کرده است.

این روش به قدری دقیق است که هیچ پارگی یا ضربه ای به پوست که می تواند باعث درد و خونریزی شود وجود ندارد. به لطف سیستم LED تسکین دهنده، قرمزی خفیف پوست فقط تا چند ساعت بعد باقی می ماند.

آر اف ویوچو

دیگر مقالات پارسیس: رفع چین و چروک پوست با آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال ویواسه چیست و چه ویژگی های دارد؟

آر اف فرکشنال ویواسه یک درمان میکرونیدلینگ با حداقل تهاجم و تایید شده توسط FDA است. از آر اف فرکشنال ویواسه برای به حداقل رساندن عیوب پوست، علائم پیری، اسکار آکنه، تغییر رنگ و سایر لک ها استفاده می شود.

آر اف ویواسه نشان دهنده نسل بعدی میکرونیدلینگ فرکانس رادیویی است. این دستگاه دارای سوزن های بسیار ریز است که کانال های میکروسکوپی را در لایه درم ایجاد می کند. این کار باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین شده که پوست را سفت تر و جوان تر می کند.

ویواسه یک گام فراتر از سایر انواع میکرونیدلینگ فرکانس رادیویی است. زیرا از نور درمانی به عنوان وسیله ای اضافی برای افزایش تولید کلاژن استفاده می کند. نورهای قرمز و آبی که در طول جلسه استفاده می‌شوند سلول ‌های پوست را برای بهبود سطح رطوبت، رنگ و بافت آن فعال می ‌کنند.

آر اف ویواسه

مقایسه دو دستگاه و ویژگی آن

آر اف فرکشنال ویرچو و ویواسه دو دستگاه تقریبا مشابه برای درمان مشکلات پوستی هستند. هر کدام آز آنها مجموعه ای از ویژگی های متمایز دارند. برخی از بیماران گزارش می دهند که درمان با آر اف ویرچو راحت تر از ویواسه است، اما هر دو نتایج استثنایی ارائه می دهند.

یکی از مطلوب ‌ترین ویژگی‌ های آر اف ویرچو ماسک صورت دوگانه انحصاری آن است که بعد از جلسات اعمال می ‌شود. این ماسک به از بین بردن قرمزی و تحریک پوست کمک می کند. این ماسک صورت پیشرفته برای رساندن مواد مغذی آبرسان به عمق پوست طراحی شده است.

پس از یک جلسه آر اف ویواسه نیز یک ماسک پپتیدی تسکین دهنده روی صورت اعمال می شود که به کاهش علائم پس از درمان کمک می کند.

پس از درمان با آر اف فرکشنال ویرچو و ویواسه ممکن است تا 24 ساعت آینده متوجه قرمزی یا سوزش خفیف شوید. این در واقع نشانه خوبی است، زیرا به این معنی است که پوست شما به درمان به درستی واکنش نشان داده است. قرمزی پوست به آرامی تا روز بعد از بین می رود. تولید کلاژن بعد از جلسه آر اف ادامه خواهد یافت و در چند هفته آینده تفاوت مثبتی در ظاهر پوست خود مشاهده خواهید کرد. جلسات میکرونیدلینگ RF معمولاً با فاصله 4-6 هفته برنامه ریزی می شود و اکثر بیماران پس از 3-4 جلسه نتایج را مشاهده می کنند.

دیگر مقالات پارسیس: مرکز آر اف فرکشنال صورت در تهران + قیمت آر اف صورت 1403

مقایسه هزینه آر اف ویرچو با ویواسه؟

آر اف ویرچو با ویواسه دو تکنیک عالی برای رفع مشکلات پوستی هستند. هزینه درمان با آر اف ویرچو و ویواسه بسته به نوع درمان، تعداد جلسات مورد نیاز، شدت مشکل پوستی، محل تحت درمان و موقعیت جغرافیایی که در آن آر اف انجام می دهید متفاوت است. هزینه جلسه اول آر اف ویواسه معمولا از 2600 شروع می شود که به دلیل هزینه سوزن ها است. هزینه جلسات بعدی کمتر و در حدود 1 میلیون تومان است. آر اف ویرچو هزینه بالاتری دارد و از 3 میلیون شروع می شود.

دیگر مقالات پارسیس: آر اف فرکشنال خط خنده چیست و چقدر موثر است

کدام دستگاه بهتر است؟

آر اف ویرچو و ویواسه دو روش درمانی کم تهاجمی با نتایج فوق العاده هستند. صرفنظر از نوع دستگاه آنها با ایجاد آسیب های سطحی، پوست را جوان می کنند. تفاوت دستگاه ها اغلب در اندازه و تعداد سوزن های روی هندپیس، میزان نفوذ سوزن ها به داخل پوست و میزان انرژی است که دستگاه در هر پاس آزاد می کند.

اینکه کدام دستگاه بهتر است بسته به مشکل پوست شما دارد. بهتر است برای اینکه بدانید کدام یک از این دو دستگاه برای درمان مشکل پوستی شما بهتر است با پزشک مشورت نمایید.

دیگر مقالات پارسیس: درمان قطعی جای جوش فرورفته با آر اف فرکشنال سوزنی ویواسه

دیگر برند های آر اف فرکشنال در ایران و ویژگی آن ها

آر اف فرکشنال به واسطه تاثیرات قابل توجه خود برای درمان طیف وسیعی از مشکلات پوستی اکنون بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از کلینیک های زیبایی برندهای مختلف این دستگاه را برای مراجعین خود مورد استفاده قرار می دهند. در ادامه به برندهایی جز ویرچو و ویواسه که در ایران بیشتر مورد استفاده می گیرند، اشاره شده است.

دستگاه آراف ترماژ

دستگاه آراف ترماژ امواج رادیو فرکانسی را به صورت نقطه ای به سطح پوست ساطع کرده و برای درمان لکه ها و زخم آکنه بسیار موثر است.

دستگاه آر اف مورفسیس

دستگاه مورفسیس یک دستگاه قدرتمند برای درمان اسکارهای آکنه متوسط ​​تا شدید است و می تواند افتادگی پوست را به خوبی درمان کند. آر اف مورفسیس لایه ‌های عمیق‌ تری از پوست را تحت تاثیر قرار داده و اثرات درمانی بهتری ارائه می دهد.

دستگاه آر اف اسکارلت

دستگاه آر اف اسکارلت به لیفت صورت و افزایش قوام پوست کمک کرده و عوارض بسیار کمی دارد. این دستگاه برای انواع پوست با طیف رنگی مختلف مناسب است و اثربخشی سریع و فوق العاده ای دارد.

 

منبع:

https://skinperfectmedical.com/skin-care-blog/virtuerf-and-vivace-whats-the-difference

https://hscclinic.co.uk/fractional-microneedling-rf-vivace/

https://contourroom.com/4-best-rf-microneedling-devices-in-2024/#:~:text=Morpheus8%20is%20regarded%20as%20one,tighten%20loose%20or%20lax%20skin.