مزونیدلینگ چیست؟

برای درک بهتر روش درمانی مزونیدلینگ ابتدا می بایست با درمان های مزوتراپی و میکرونیدلینگ آشنا بود، چرا که مزونیدلینگ ترکیبی است از این دو روش درمانی. به عبارت دیگر انتقال دوزهای کم دارو در داخل مزودرم (بدون استفاده از سرنگ)، همراه و همزمان با ایجاد میکرو کانال‌هایی در اپیدرم و درم روش جدید به نام مزونیدلینگ را بوجود آورده است.

مزونیدلینگ، درمان پیشرفته پوست به روش سوزنی است که در آن تحریک، تولید و تجدید کلاژن همزمان با انتقال کوکتل های مزوتراپی به عمق لایه مزودم انجام می شود. این روش برای درمان رفع اسکار، آکنه، چین و چروک بافت های پوستی و به طور کلی جوان سازی پوست موثر است.

عملکرد مزونیدلینگ

در روش درمانی مزونیدلینگ که با بی حسی موضعی پوست انجام می پذیرد، همزمان با نفوذ کوکتل های مزوتراپی به درون لایه مزودرم توسط پانچ های بسیار کوچک که دستگاه در پوست ایجاد می کند، عمل کلاژن سازی، بسته شدن منافذ پوست، بهبود بافت ها و در نهایت بهبود ظاهری پوست حاصل خواهد شد.

مزونیدلینگ با استفاده از سیستم درمانی سوزنی دیجیتال انجام می شود. سیستم سوزنی دیجیتال از یک سری سوزن های میکروسکوپی تشکیل شده که عمق نفوذ و مدت ورود سوزن ها به بافت را کنترل می کند. با بهره گیری از این سیستم در حین درمان پزشک کانال های میکروسکوپی فراوانی را در ناحیه درم و اپیدرم  پوست ایجاد می کند که میکرو پانچ نامیده می شوند، این میکرو پانچهای بسیار کوچک باعث تحریک کلاژن سازی در پوست میشوند و نتیجه این عوامل جایگزینی کلاژن ها و الاستین هاست که دو بخش اصلی در جوانسازی و زیبایی پوست می باشند. تخمین زده می شود که در این روش، ساختار کلاژنی پوستِ تحت درمان، در طول  چهار تا هفت روز (پس از درمان) به طور نسبی جایگزین خواهد شد.

این روش درمانی برای انواع تیپ های پوستی و افرادی که خواهان بهبود  آکنه و اسکار و جوان سازی پوست هستند مناسب می باشد.

عوارض بعد از مزونیدلینگ

ایجاد قرمزی و تورم ملایم در نواحی تحت درمان و البته بسته به میزان حساسیت پوست فرد ممکن است بین هفت تا ده روز تیرگی اندک و پوسته پوسته شدن قابل مشاهده باشد. به طور کلی، پوست در طی سه تا پنج  روز بهبود می یابد و شما می توانید فعالیت های طبیعی  و روزانه خود را از سر بگیرید.

توصیه های بعد از مزونیدلینگ

  • برای به دست آوردن بهترین نتیجه لازم است محصولات مراقبت از پوست را با توصیه پزشک مصرف کنید.
  • مزونیدلینگ به صورت معمول می بایست 6 جلسه با فواصل چهار هفته یکبار برای حصول بهترین نتیجه انجام پذیرد.

هزینه مزونیدلینگ

مشاهده هزینه مزونیدلینگ.