مزوتراپی یک درمان غیر جراحی در حیطه پزشکی زیبایی است و در حقیقت شامل دوزهای کم دارو با تزریق‌های مکرر، در ناحیه مورد نظر می باشد. داروهای مورد استفاده در مزوتراپی شامل داروهای هومیوپاتی، عصاره های گیاهی، ویتامین ها،آنزیم ها، مواد معدنی و آمینو اسیدها می باشد. در این روش مقادیر دارویی بسیار اندک به طور مستقیم به داخل مزودرم (لایه میانی پوست) وارد می شود، این لایه از پوست دارای خواص بسیار ویژه درمانی می‌باشد. مزوتراپی می تواند برای از بین بردن سلولیت، افزایش سرعت کاهش وزن، جوان سازی و درمان چاقی موضعی استفاده شود.

 

مزوتراپی صورت چیست؟

در مزوتراپی صورت محلول مغذی که به وسیله سوزن های بسیار ریز ناحیه میانی پوست صورت تزریق می شود. که به ترمیم پوست کمک می‌کند و از پیری پوست جلوگیری می‌کند. به علاوه این درمان نه تنها برای جوانسازی پوست، بلکه برای کشیدن و رفع افتادگی پوست و بهبود خاصیت ارتجاعی صورت نیز مفید است. مکانیسم محلول مزوتراپی مشابه کرم های مغذی صورت است، ولی چون مستقیماً به داخل میانی پوست تزریق می‌شود، اثر آن به صورت شگفت انگیزی زیاد می شود.

تولید سر سوزن ها های بسیار باریک در حد گیج 32  کار بسیار دشواری است. کشور های کمی این تکنولوژی را دارند درحالی که یک شرکت در ایران این سرسوزن ها را تولید می کند.

مزوتراپی صورت

مزوتراپی بدون سوزن امکان پذیر است؟

بله ، علاوه بر شکل سنتی مزوتراپی یعنی استفاده از سوزن،  شکل جدیدی هم ابداع شده که برای افرادی مناسب است که با سوزن میانه خوبی ندارند. در این روش از دستگاه با  فن‌آوری اولتراسوند با فرکانس بالا در کنار محلول‌های سنتی مزوتراپی استفاده می‌شود. دستگاه اولتراسونیک بدون نیاز به سوزن ترکیبات فعال را به درون پوست انتقال می‌دهد. استفاده از این دستگاه همچنین غشاء سلول‌ها را موقتاً نفوذپذیر می‌سازد تا سلول‌ها بتوانند مواد مغذی موجود در محلول را جذب کنند.

 

ترکیب مزوتراپی از چه موادی است؟

در زیر موادی که در ترکیب محلول مزوتراپی یافت می شود را در جدول زیر لیست کرده ایم

دارو های موجود در مزوتراپی کاربرد این دارو ها
بوفلومدیل افزایش خون رسانی و کاملا بی خطر
لیدوکائین و پروکائین بی حس کننده موضعی و ضد التهاب
سیلیکون از دارو های مغذی که به صورت طبعی در پوست و مو وجود دارد
کلسی تونین یکی از هورمون های بدن که باعث افزایش خون رسانی و تغذیه پوست و فولیکول مو می شود
سیپروترون استات و فیناستراید مهار کننده گیرنده هورمونی که اثر هورمون هیدروتستوسترون (عامل اصلی ریزش مو) رو غیر فعال می کنند.
ال‌-کارنیتین تجزیه چربی و سلولیت که باعث لاغری می شود
ویتامین B5 تاثیر عالی در تقسیم سلولی و ترمیم بافت پوست
بیوتین جلوگیری از ریزش مو و پوسته پوسته شدن و تنظیم ترشح چربی پوست
ویتامین C تولید کلاژن و آنتی اکسیدان قوی
ویتامین A تحریک تولید کلاژن
سدیم پیروات بهبود پوست خسته و کدر، تاثیرات ضدپیری و رفع لکه‌های پوستی
کافئین درمان سلولیت و ریزش مو
گلیکولیک اسید بهبود اسکارها و لکه‌های تیره
مواد معدنی موادی که باعث شادابی پوست و مو می شوند مانند مس، سلنیوم، فسفر، زینک

 

فیلم مزوتراپی صورت

فیلم مزوتراپی صورت و توضیح دکتر متخصص در مورد نحوه عملکرد آن

کاربرد مزوتراپی

مزوتراپی کاربرد های متنوعی دارد از کاربرد های مزوتراپی در عرصه های مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. کاهش چربی و سلولیت با تزریق به ناحیه میانی پوست و محل انباشت چربی و تاثیر شگفت انگیز در کاهش چربی تا 95%
  2. کاهش چین و چروک و جوان سازی پوست به دلیل وجود مواد معدنی و ویتامین ها باعث کاهش چین چروک و لطیف و نرم شدن پوست میشود.
  3. درمان ریزش مو  و حتی رشد جدید مو با تزریق به ناحیه مختلفی که ریزش مو دارد به دلیل انتقال ویتامین ها و مواد معدنی و افزایش جریان خون
  4. رفع اسکار، جای سوختگی پس از بخیه و جای زخم بافت همبند و زمخت در آن ناحیه ترمیم می شود که شکل نامناسب و برآمده دارد که مزوتراپی باعث ترمیم دوباره پوست آن ناحیه می شود

 

 

درمان ریزش مو با مزوتراپی

درمان ریزش مو با مزوتراپی

بله درست شنیدین، مزوتراپی باعث درمان ریزش مو می شود. پس از جلسه اول مزوتراپی با انتقال مواد معدنی و افزایش جریان خون در آن ناحیه باعث قطع ریزش مو می شود. و پس از درمان منظم موضع مورد نظر در بیشتر موارد حتی باعث رویش جدید مو خواهدشد. دلیل اصلی درمان ریزش مو در مزوتراپی کاهش اثر هورمون دی هیدروتستوسترون بر فولیکول مو است.

 

 

آیا مزوتراپی باعث لاغری می شود؟

مزوتراپی لاغری جدیدترین روش لاغری موضعی است. این نوع روش لاغری در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. مزوتراپی لاغری آخرین روش برای لاغری موضعی است. که می تواند بیشتر برای کاهش چربی شکم، بازوها، ران‌ها، دور کمر و نیز برای از بین بردن سلولیت مورد استفاده قرار ‌گیرد. این روش لاغری بیشتر برای از بین بردن چربی نواحی از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند.

 

چرا لاغری با  مزوتراپی

  • بدون جراحی و بیهوشی
  • ارزانتر از لیپوساکشن
  • از بین بردن سلولیت
  • سه سوته تمومه 30 دقیقه طول می کشد
  • درد خیلی کم
  • بدون نیاز به ریکاوری

 

از بین بردن غبغب با مزوتراپی

مزوتراپی بهترین روش برای از بین بردن چربی های زیر چانه یا همون غبغب است. داشتن بدنی با فرم مناسب و بدون چربی در صورتی که دارای غبغب باشید ظاهر شما را چاق نشان می دهد. بعضی اوقات این چنین چربی ها در مقابل هر نوع رژیم غذایی و ورزش مقاومت سختی می‌کند. با تزریق مزوتراپی با سوزن به ناحیه غبغب که دارای چربی است، چربی‌های این ناحیه را بدون خطر و درد از بین می برد. در نتیجه این ناحیه از صورت شما را خوش‌فرم و متناسب با چهره و بدن شما خواهد شد.

 

فیلم مزوتراپی غبغب

فیلم توضیح دکتر در مورد مزوتراپی غبغب و نحوه تزریق آن

 

 

مزوتراپی بینی

افرادی که میخواهند تغییراتی در فرم بینی خود ایجاد کنند ولی از انجام عمل زیبایی بینی ترس دارند میتوانند به سراغ استفاده از روش مزوتراپی بینی بروند. در این روش با توجه به داروهای ترکیبی و پرکننده ای که از طریق سوزن مزوتراپی به نواحی عمیق تزریق می شود تقارن میان طرفین بینی ایجاد می شود و فرم بینی بهبود پیدا می کند.

 

مزوتراپی بینی گوشتی

از شایع ترین مراجعه کنندگانی که برای مزوتراپی بینی مراجعه می کنند افرادی با بینی های گوشتی می باشند. مزوتراپی بینی گوشتی به آن ها این فرصت را میدهد تا در کمترین زمان ممکن و با نقاهتی بسیار کوتاه به نتیجه مورد نظر خود دست پیدا کنند. جهت رسیدن به نتایج عالی و ماندگاری بالا بهتر است تا 5 روز از انجام  حرکات سنگین خوداری شود.

 

مزوتراپی بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی استخوانی، برجسته و افتادگی شدید هستند، گزینه مناسبی برای روش مزوتراپی بینی نمی باشند. زیرا مواد مورد استفاده در مزوتراپی می تواند منجر به آسیب هایی در تنفس آن ها شود. همچنین اغلب مزوتراپی بینی را روشی برای زیباسازی ظاهری و ایجاد تقارن جزئی در بینی می دانند.

 

 

سوال های متداول در مورد مزوتراپی

 

آیا مزوتراپی عوارض دارد؟

پس از تزریق احتمال بروز کمی تورم در ناحیه ی تزریق وجود دارد که کاملا طبیعی است و سریعا برطرف می گردد. علاوه بر اینها امکان دارد بیمار به مواد تزریقی آلرژی داشته باشد و دچار واکنش‌های آلرژیک شود.

 

مزوتراپی درد دارد؟

چون با بی حسی موضعی انجام می شود درد ندارد.

بعد از مزوتراپی چه کاری باید انجام داد؟

حدود ۷ تا ۸ لیوان آب بنوشید و محل مزوتراپی را ماساژ بدید.

مزوتراپی روش درمانی دائمی‌ است؟

خیر، این روش موقت است و باید در جلسات متعدد درمان را تکرار کرد که در ابتدای درمان در فواصل کوتاه و در نوبت های بعدی با فواصل طولانی تر درمان دنبال شود.

چند جلسه به مزوتراپی نیاز است؟

تعداد جلسات توسط دکتر متخصص تنظیم میشود. ولی به طور میانگین ۳ تا ۶ جلسه با فاصله ۱ ماه بین هر جلسه است.

مراقبت بعد از مزوتراپی چیست؟

۴ ساعت بعد از مزوتراپی صورت را شستشو ندهید و از کرم های ضد آفتاب استفاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *