با همه گیری ویروس کرونا(Covid 19) در سرتاسر جهان، بسیاری از مردم از رفتن به مکان‌های عمومی مانند کلینیک‌های زیبایی خودداری می‌کنند. در این میان خیلی ها روش‌های خانگی را جایگزین کردند. اما انجام لیزر موهای زائد در خانه تقریبا غیرممکن است. زیرا این روش به تجهیزات گران قیمت و متخصص این تجهیزات نیازمند است و نمی‌توان آن را به راحتی در خانه انجام داد. حال سوالی که ممکن است در ذهن خیلی ها پیش بیاید این است که آیا در دوران ویروس کرونا می‌توان به کلینیک زیبایی برای انجام لیزر موهای زائد مراجعه کرد یا خیر؟ جواب: بله می‌توان مراجعه کرد اما با شرایطی!!!

در هنگام مراجعه ماسک فراموش نشود

لیزر موهای زائد و ویروس کرونا

توصیه ای که ارائه شده این است که همه افراد مراجعه کننده هنگام حضور در کلینیک باید از ماسک های جراحی(یا موارد مشابه) استفاده کنند. به گفته متخصصان این حوزه، پوشش های پارچه ای صورت، حتی ماسک های خانگی ساخته شده از مواد مناسب، در جلوگیری از انتشار COVID-19 موثر است.

ما نیز در کلینیک پارسیس با رعایت همه‌ی اصول بهداشتی لازم ارائه شده توسط سازمان بهداشت جهانی، سعی داریم مناسب‌ترین مکان را برای جلوگیری از ویروس کرونا فراهم کنیم.

تمام متخصصین و اپراتورها باید ماسک مخصوص استفاده کنند

همه اپراتورهای لیزر باید در طول درمان، از ماسک ترجیحاً با محافظ صورت استفاده کنند. خوشبختانه در کیلینیک پارسیس این موارد به درستی رعایت می‌شود و مراجعه کنندگان نگرانی بابت این موضوع ندارند.

همه جا باید تمیز نگه داشته شود

لیزر موهای زائد و ویروس کرونا

تمام تجهیزات و وسایل موجود در کلینیک و سطوح پس از هربار استفاده باید با شوینده‌های مخصوص ضدعفونی شوند.

ما به عنوان یک کارفرما باید از مردم در برابر این آسیب‌ها محافظت کنیم. علاوه بر آن،این شامل برداشتن گام های معقول برای محافظت از کارکنان در برابر ویروس کرونا (COVID-19) است. تمیز نگه داشتن کلینیک ما و شستن مکرر دست، احتمال گسترش ویروس کرونا را کاهش می دهد.

ما از ضد عفونی کننده های درجه یک استفاده می کنیم و اصول نظافتی مکرر و دقیقی را در کلینیک خود پیاده‌سازی کرده‌ایم. به مراجعه کنندگان توصیه می شود که دستها را با 60 تا 70 درصد الکل ایزوپروپیل ضد عفونی کنند.

تهویه مناسب در مکان لیزر موهای زائد

محیط انجام لیزر موهای زائد همواره باید از تهویه مناسب برخوردار باشد. دلیل تهویه هوا به دلیل وجود لیزر است. بیشتر توجه رسانه ها به طور ویژه به امکان انتقال مستقیم و غیرمستقیم از طریق دستهای آلوده متمرکز شده است. توجه کمتری به انتقال آئروسل وجود دارد، اما مطالعات در حال بررسی است که تا چه حد آئروسل ها می تواننددر انتقال ویروس نقش داشته باشند.

آئروسل‌ها ذرات مایع و جامد معلق در هوا هستند. لیزرهای مختلفی که در زیبایی و پزشکی استفاده می شوند با همدیگر تفاوت دارند. مانند لیزرهایی که برای زگیل استفاده می شود یا لیزرهایی با قدرت بالا که برای انجام جراحی بافت‌های نرم بدن استفاده می شود.

این لیزرهای پرتوان می توانند باعث ایجاد دود شوند که این به نوبه خود می تواند شامل آلودگی های موجود در هوا باشد، به همین دلیل باید از تهویه کننده‌های مناسب هوا استفاده شود.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی

بسته به اندازه کلینیک لیزر موهای زائدی که انتخاب می کنید یا در حال حاضر تحت درمان هستید، مراجعه کنندگان باید حداقل 1 تا 2 متر از یکدیگر و کارکنان پشت میز پذیرش فاصله داشته باشند. تنها استثنا در این مورد ممکن است در زمان انجام  لیزر موهای زائد، با پزشک یا اپراتور دستگاه باشد.

خوشبختانه این موضوع در کلینیک ما به صورت سخت‌گیرانه‌ای رعایت می‌شود و مراجعه کنندگان می‌توانند بدون هیچ مشکلی برای انجام لیزر موهای زائد جلسات خود را رزرو کنند.