لیزر موهای زائد برای پوست های تیره

عملکرد لیزر موهای زائد به این صورت است که اشعه ساطع شده از لیزر توسط نقاط تیره پوست (مانند فولیکول مو) جذب می شود. که فولیکول مو نقاط تیره ای در مو هستند. این فولیکول مو این اشعه لیزر را جذب می کنند و گرم می شوند و از بین می روند. قبلا که تکنولوژی لیزر موهای زائد زیاد پیشرفت نکرده بود بهترین کاندیدا برای لیزر موهای زائد افرادی با پوست روشن و مو تیره بودند. اما امروزه با پیشرفت شگرف لیز موهای زائد و تولید دستگاه ها با طول موج های متفاوت این امکان فراهم شده است که افراد با پوست تیره نیز کاندیدا مناسبی برای لیزر موهای زائد باشند.

لیزر موهای زائد در پوست های تیره باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود و دستگاه لیزر باید در طول موج دقیق تنظیم شود وگرنه باعث آسیب جدی به پوست صورت از جمله لکه های تیره و روشن و تاول در پوست خواهد شد.

بهترین لیزر برای پوست های تیره

بهترین لیزر برای پوست های تیره

بهترین لیزر موهای زائد برای پوست های تیره می توان به لیزر ND:YAG و Diode اشاره کرد. چرا که طول موج این لیزر های به گونه ای است که روی رنگدانه های تیره پوست تاثیر ندارد و فقط فولیکول مو را هدف قرار می دهند.

در سال های اخیر Nd:YAG (یا فقط YAG) به طور زیادی محبوب شده است. طول موج این لیزر در عمق پوست بیشتر از دیود است. بنابراین با موفقیت بیشتری رنگدانه های موجود در پوست را دور می زند. از آنجا که YAG اساساً ملانین موجود در پوست شما را دور می زند ، ایمن ترین گزینه برای پوست های متوسط ​​تا تیره است. همچنین از ان دی یاگ برای مشتریانی با پوست روشن که اخیراً برنزه شده اند نیز استفاده می شود.

اما لیزر دیود مزایای خاص خود را دارد. در بیمارانی که پوست تیره دارند ، ر پوست تیره انرژی لیزر دیود باید کمتر در هر پالس باشد. این دستگاه همچنین دارای یک دستگاه خنک کننده فوری است که از رنگدانه در برابر گرم شدن بیش از حد و آسیب دیدن محافظت می کند.

لیزر Lumenis LightSheer ، یکی از محبوب ترین لیزرهای دیود ، که دارای مکانیسم مکش است که با انحراف توجه شما (تار عصبی ناحیه مورد مکش) باعث درد کمتر می شود. استی ویلیامز ، متخصص پوست در شهر نیویورک می گوید: “به طور کلی می گویم که این لیزر درد کمتری دارد.”

 

خطرات لیزر مو های زائد برای پوست های تیره

قبل از انجام لیزر موهای زائد از دکتر بخواید رو قستی خاصی از پوست لیزر تست کند. تا عوارض احتمالی آن روی پوست شما تست شود.  در کل عوارضی احتمالی آن تغیر رنگ رنگدانه های پوست یعنی سفید شدن یا تیره شدن آن که ممکن است مدتی طول بکشد تا بر طرف شود.