امروزه تزریق ژل به عنوان روشی برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت محبوب‌تر از همیشه شده است. این روش علاوه بر اینکه می تواند چین و چروک ها را صاف کنند، همچنین لب شما را پُرتر نشان می دهد و حتی می‌تواند بینی شما را شکل دهد. اگر این روش مورد توجه شما قرار گرفته است، مهم است که بدانید چه مشکللاتی می تواند برای شما اتفاق بیافتد. شاید برایتان این سوال پیش آید که چه عوارض جانبی ممکن است گریبان شما را بگیرد؟ یا اقدامات لازم برای جلوگیری از  بروز چنین عوارضی چیست؟

عوارض جانبی تزریق ژل چیست؟

پاسخ این است که به طور مشابه با هر روش درمانی دیگری، تزریق ژل نیز می تواند عوارض جانبی داشته باشد. ممکن است نواحی که تزریق انجام داده اید دچار قرمزی، کبودی، خونریزی یا تورم شود. عوارض جدی تر شامل آسیب پوستی، عفونت یا زخم است. با مراجعه به یک متخصص کاربلد، تمام این مشکلات می‌تواند به حداقل برسد.

برخی از عوارض جانبی تزریق ژل

۱. در ناحیه ای که ژل تزریق می‌شود، می توانید کبودی یا بی حسی داشته باشید.

۲. در صورت استفاده از مواد نامرغوب، احتمال عفونت در آن ناحیه وجود دارد. اگر پزشک شما از مواد پرکننده مورد تأیید FDA استفاده می کند، پس احتمال عفونت یا آلرژی تقریباً وجود ندارد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که به یک متخصص خوب مراجعه کرده‌اید.

۳. در برخی موارد، مواد پرکننده ممکن است در پوست شما جمع شده و از روی پوست دیده شوند.

۴. احتمالاتی وجود دارد که می توانید از نتیجه کار راضی نباشید. با این حال، از آنجا که خود مواد پرکننده موقتی هستند، نباید ماندگاری دائمی داشته باشند.

اگر می‌خواهید با یک داروی بی خطر با علائم پیری صورت خود مقابله کنید، تزریق ژل می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد.

آیا واکسن کرونا می‌تواند برای افرادی که تزریق ژل انجام داده‌اند خطرآفرین باشد؟

عوارض جانبی تزریق ژل چیست؟

در آزمایش فاز سوم واکسن مدرنا (Moderna)، که شامل ۲۵۰۰۰ نفر بود، ۳ بیمار که تزریق ژل صورت انجام داده بودند، واکنش های جانبی با تورم متوسط در ناحیه صورت خود داشتند. در بقیه مراجعه کنندگان این واکنش بروز نکرد و ما به طور قطع نمی دانیم که دیگران پرکننده صورت داشته اند یا خیر. نوع خاصی از پرکننده وجود نداشت که این عارضه جانبی با آن در ارتباط باشد، زیرا یک بیمار دارای پرکردن لب بود و بقیه دارای پرکننده گونه. خوشبختانه تورم با استروئیدهای خوراکی و بنادریل به راحتی درمان شد. در حقیقت ، بیمار مبتلا به پرکننده لب گفت که این اتفاق برای وی یک بار دیگر با واکسن آنفلوانزا رخ داده است.

 بنابراین هیچ خطر خاصی وجود ندارد که بتوانیم برای مواد پرکننده مشخص کنیم که باعث می شود پزشکان در مورد واکسن کرونا هشدار دهند.