1.چگونه با انجام سابسیژن اسکارهای فرورفته درمان میشود؟

سابسیژن یک نوع جراحی زیر پوستی بدون برش است در این روش از سوزن هیپرودرمیک با هدف رفع چروک ها و اسکارهای فرورفته استفاده می‌شود. سوزن را بدون ایجاد برش، زیر پوست فرو می کنند و لبه تیز آن را زیر ضایعه پوستی حرکت میدهد تا بافت ها از هم جدا شوند. سابسیژن در اصل از بین بردن نوارهای فیبری استوار است که اسکار را در میان بافت زیر پوستی نگه میدارد. با از بین رفتن این نوارها فرو رفتگی اسکار بالا می آید و به موازات التیام یافتن زخم، بافت پیوندی نیز ایجاد می شود.

2.آمادگی قبل از درمانسابسیژن

از آنجا که پس از انجام سابسیژن، پوست با ورم و کبودی مواجه خواهد شد اگر شاغل هستید بهتر است آن را قبل از تعطیلات پایان هفته انجام دهید.
مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های امگا 3 از ده روز قبل از درمان می بایست قطع شود.

3.هزینه انجام سابسیژن!!

هزینه انجام سابسیژن بستگی به محل، انداره و عمق آن دارد و به طور کلی این هزینه در کلینیک های پوست و زیبایی بر اساس تعداد اسکارها محاسبه می شود.

4.سابسیژن بهتر است یا لیزر؟

لیزر در قسمت سطحی لایه اپیدرم نفوذ میکند، پس عمق نفوذ آن کم است و صرفا برای جای جوش سطحی موثر است.در حالی که در اسکارهای فرورفته و عمیق، سابسیژن موثرتر است.

 

 

در صورتی که سوال شما “در زمینه سابسیژن”، موردی به غیر از مجموعه سوالات این بخش است می توانید آن را از پزشک بپرسید تا در ضمن پاسخگویی در صورت نیاز عموم به دانستن پاسخ به این مجموعه اضافه شود.