آر اف فرکشنال نوعی روش القای کلاژن سازی در پوست است که نیدلینگ و منبع حرارت فرکانس رادیویی را باهم ترکیب می کند. این ترکیب قدرتمند باعث آسیب های کنترل شده به ناحیه درمان می شود که به نوبه خود پوست را تشویق می کند تا کلاژن و الاستین تولید کرده و خود را ترمیم کند. این کار پوست را محکم تر و حجیم تر  کرده و چین و چروک ها را برطرف کند.

آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال چیست؟

آر اف فرکشنال جدیدترین فناوری برای جوانسازی پوست و لذت بردن از پوستی سالم، صاف و جوان است. آر اف فرکشنال یکی از روش های زیبایی غیر جراحی است که از انرژی فرکانس رادیویی برای گرم کردن پوست و تحریک تولید کلاژن و الاستین استفاده می کند. گرمای حاصل از انرژی آر اف به کاهش چین و چروک و افتادگی پوست کمک کرده و رنگ و بافت کلی پوست را بهبود می بخشد.

این روش به دلیل نتایج سریع، دوره نقاهت کوتاه و عدم ایجاد جای زخم به طور فزاینده ای محبوب شده است. درمان های آر اف روشی مطمئن و موثر برای دستیابی به ظاهری جوان تر بدون توسل به روش های تهاجمی است.

 

آر اف فرکشنال چگونه چین و چروک را از بین می برد؟

آر اف فرکشنال (FR) یک درمان موثر برای ترمیم و جوانسازی پوست ارائه می دهد. به عنوان یک روش نوآورانه و غیر جراحی برای ترمیم پوست به ما این امکان را می دهد تا در کمترین زمان ممکن پوستی جوان تر و شاداب تر داشته باشیم. در این درمان از پین های کوچکی استفاده می شود که به طور ایمن انرژی را از سطح پوست منتقل می کنند. این عمل باعث ایجاد زخم های ریز در پوست می شود که روند بهبود طبیعی را آغاز کرده و تشکیل بافت جدید و سالم را تسریع می کند. نتیجه این روش زیبایی بهبود رنگ و بافت پوست، کاهش خطوط ریز، چین و چروک و اسکار آکنه است. از آنجایی که زخم ‌ها بسیار کوچک هستند، دوران نقاهت به میزان قابل توجهی کوتاه است و در مقایسه با درمان ‌های سنتی دیگر بسیار راحت ‌تر سپری می شود.

دیگر مقالات پارسیس: مرکز آر اف فرکشنال صورت در تهران + قیمت آر اف صورت 1403

تعداد جلسات آر اف فرکشنال برای رفع چین و چروک صورت؟

تعداد جلسات آر اف فرکشنال برای رفع چین و چروک صورت به وضعیت پوست شما بستگی دارد اما بطور معمول به 3 تا 5 جلسه نیاز خواهید داشت.

قبل و بعد آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال  صورت عوارض دارد؟

عوارض جانبی و خطرات آر اف فرکشنال صورت خفیف بوده و شامل موارد زیر است:

  • سرخی
  • تورم
  • ناراحتی خفیف
  • پوسته شدن
  • درد

این عوارض معمولا موقتی هستند و باید در عرض چند ساعت یا چند روز پس از درمان برطرف شوند.

 

دیگر مقالات پارسیس: درمان قطعی جای جوش فرورفته با آر اف فرکشنال سوزنی ویواسه

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال صورت؟

مراقبت های بعد از آر اف فرکشنال برای بازیابی پوست و در نتیجه داشتن پوستی طبیعی و زیبا بسیار مهم است. بنابراین توصیه های پزشک خود را در این رابطه مورد توجه قرار دهید.

بلافاصله پس از درمان، استفاده از یک سرم شفابخش برای آبرسانی و اثر آرامش بخشی بسیار مفید است.

روز بعد ممکن است متوجه قرمزی و تورم صورت شوید که طبیعی است. می توانید صورت خود را با یک صابون توصیه شده و آب گرم تمیز کنید و سپس از یک سرم یا مرطوب کننده استفاده کنید. از آرایش کردن و قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید.

تا دو روز بعد از درمان از تمرینات شدید و محیط های گرم مانند سونا خودداری کنید زیرا می تواند باعث افزایش تورم شود. به پاکسازی پوست ادامه دهید و از یک سرم برای رطوبت رسانی استفاده کنید.

در روزهای چهارم و پنجم می توانید به فعالیت های عادی روزانه، از جمله تمرینات ورزشی بازگردید. از پاک کننده های خشن و لایه بردارها با احتیاط استفاده کنید زیرا پوست شما هنوز در حال بهبود است و حداقل تا دو هفته از لایه بردارهای شیمیایی استفاده نکنید.

چین و چروک چه نواحی را می توان با آر اف فرکشنال از بین برد؟

آر اف فرکشنال را می توان برای رفع چین و چرک و افتادگی هر قسمتی از بدن استفاده کرد. استفاده از این روش محدودیتی برای هیچ ناحیه ای از بدن ندارد و با چند جلسه درمان پوست ناحیه را جوانسازی می کند.

دیگر مقالات پارسیس: هزینه آر اف صورت در تهران با عکس قبل و بعد واقعی جدول قیمت 1403

هزینه آر اف فرکشنال جهت رفع دائمی چین و چروک چقدر است؟

هزینه آر اف فرکشنال جهت رفع دائمی چین و چروک برای جلسه اول 2600000 تومان است زیرا شامل هزینه سوزن ها نیز می شود. هزینه جلسات بعد تا درمان کامل 1000000 تومان است. کلینیک پارسیس مجهز به آر اف فرکشنال سوزنی ویواسه محصول شرکت کره ای است که نتایج ثابت شده ای در زمینه درمان مشکلات پوستی ارائه داده است.

 

رفع چین و چروک صورت با آر اف

یکی از مهمترین کاربردهای آر اف، رفع چین و چروک صورت است. با این روش طی 3 تا 5 جلسه می توانید پوست خود را با تحریک ساخت کلاژن و الاستین به روش طبیعی جوانسازی کنید.

رفع چین و چروک دست با آر اف

از تکنیک آر اف می توانید برای هر قسمتی از بدن از جمله دست ها که در معرض پیری و چین و چروک هستند، استفاده نمایید. آر اف ساخت پروتئین های ساختاری را فعال کرده و پوست دست شما را جوان و شاداب خواهد کرد.

رفع چین و چروک پیشانی با آر اف

رفع چین و چروک پیشانی با آر اف

برای رفع چین و چروک پیشانی روش های مختلفی وجود دارد. آر اف با یک روش طبیعی و تحریک پوست برای ساخت کلاژن به بهبود این ناحیه از صورت کمک می کند. آر اف چین و چروک های پیشانی را طی چند جلسه از بین برده و پوست را جوان و شاداب می کند.

دیگر مقالات پارسیس: آر اف فرکشنال خط خنده چیست و چقدر موثر است

برای رفع چین و چروک آر اف بهتر است یا لیزر فرکشنال؟

آر اف برای درمان چین و چروک بهتر و کم تهاجمی تر از لیزر فرکشنال عمل کرده و در واقع یک روند جوانسازی را در پوست القاء می کند. لیزر فرکشنال یک روش تهاجمی تر است که بیشتر برای رفع مشکلات پوستی مانند جای زخم یا آکنه مورد استفاده قرار می گیرد و طی جلسات کمتری نتایج آن مشاهده می شود.

 

آر اف فرکشنال یا اندولیفت؟

آر اف فرکشنال  و اندولیفت هر دو برای جوانسازی پوست بسیار موثر و مفید هستند اما با دو روش کاملا متفاوت عمل می کنند. جوانساری پوست با آر اف فرکشنال کم تهاجمی تر بوده و به جلسات بیشتری نیاز دارد. ولی با لیزر اندولیفت شما فقط به یک جلسه درمان در طول یک سال نیاز دارید. تغییرات با اندولیفت 3 تا 4 سال ماندگاری دارد اما تغییرات حاصل از  آر اف فرکشنال حدود 2 سال ماندگار است.

دیگر مقالات پارسیس: کاربردهای دستگاه آر اف فرکشنال

میکرونیدلینگ یا آر اف فرکشنال؟

میکرونیدلینگ و آر اف فرکشنال دو روش فوق العاده برای درمان مشکلات پوستی و جوانسازی پوست هستند. از نظر مقایسه میکرونیدلینگ برای درمان های عمیق تر موثر بوده و هزینه کمتری از آر اف دارد. با اینحال دوره نقاهت در آر اف فرکشنال کمتر است و بهبودی سریع تر اتفاق می افتد. از آر اف فرکشنال علاوه بر جوانسازی پوست، رفع اسکار آکنه، علائم کشش و افتادگی پوست، می توان برای رفع چربی های موضعی نیز استفاده کرد.

 

اسیدتراپی یا آر اف فرکشنال؟

آر اف فرکشنال نسبت اسید تراپی کم تهاجمی تر بوده و نتایج ماندگارتری ارائه می دهد. اسید تراپی برای لایه برداری پوست مورد استفاده قرار می گیرد اما از آر اف فرکشنال می توان برای جوانسازی، رفع چین و چروک، جای زخم و اسکار و لاغری موضعی نیز استفاده کرد.

 

منبع:

https://www.laserskinsurgery.com/radio-frequency-rf-skin-treatments-101-all-you-need-to-know

https://www.brilliantskinaustralia.com.au/fractional-rf-needling

https://everyoungmed.com/en/laser-treatments/fractional