لیزر موهای زائد روشی ایمن برای توقف دائمی رشد موهای ناخواسته است. هنگام استفاده از لیزر، پاپیلای مو در اثر پرتوی  لیزر از بین می رود در نتیجه موها دیگر رشد نخواهند کرد. این تکنیک فقط روی موهایی اثر می کند که در مرحله رشد هستند. از آنجاییکه همه موها به طور همزمان در یک فاز نیستند، باید جلسات درمان را چند بار تکرار کنید . مهمترین مزیت لیزر موهای زائد ایمنی و اثرگذاری سریع است. از معایب آن نیز می توان به هزینه اولیه بالاتر آن نسبت به سایر روش های حذف مو اشاره کرد.

 

 درباره لیزر موی زائد بیشتر بدایند

لیزر موهای زائد روشی محبوب و موثر برای خداحافظی با موهای زائد است که نتایج طولانی مدت و پوستی صاف و لطیف ارائه می ‌دهد. با این حال، دستیابی به بهترین نتایج به چیزی بیش از حضور در جلسات نیاز دارد. لیزر موهای زائد معمولاً به جلسات متعدد برای دستیابی به بهترین نتایج نیاز دارد.

تعداد جلسات بر اساس عواملی مانند رنگ پوست و مو، ضخامت مو و ناحیه تحت درمان متفاوت است. در تمام جلسات برنامه ریزی شده بدون فاصله زمانی طولانی شرکت کنید. این کار تضمین می کند که فولیکول های مو به طور موثر در مرحله رشد فعال خود مورد هدف قرار می گیرند. پس از هر جلسه نیز دستورالعمل های مراقبت پس از درمان را با جدیت دنبال کنید که شامل استفاده از کرم ‌های تسکین ‌دهنده برای رفع قرمزی و حساسیت است. همچنین اجتناب از شنا، تعریق بیش از حد، دوش بسیار داغ و لباس‌های تنگ توصیه می شود.

 

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی غیر تهاجمی با نتایج بلند مدت است. مزایای لیزر موهای زائد عبارتند از:

 1. از شر بریدگی های ناشی از ژیلت و جلسات اپیلاسیون دردناک خلاص می شوید.
 2. این فرآیند به صراحت فولیکول مو را هدف قرار داده و اطمینان می دهد که موها کمتر رشد خواهند کرد.
 3. هفته ها یا ماه ها پس از  لیزر موهای زائد می توانید از پوست صاف ابریشمی لذت ببرید.
 4. از مزایای لیزر موهای زائد می توان به هدف گیری دقیق اشاره کرد. لیزر می ‌تواند برای نواحی خاصی مانند موهای حساس بالای لب و خطوط بیکینی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

لیزر موهای زائد

دیگر مقالات: هزینه لیزر موهای زائد برای خانم ها چقدر است؟ 1403

معایب لیزر موی زائد

برای دیدن نتایج نیاز به جلسات متعدد لیزر موهای زائد در طول چند ماه است. هر فردی بسته به نوع پوست و مو خود 4 تا 8 جلسه لیزر درمانی نیاز دارد. هزینه اولیه لیزر موهای زائد نسبت به سایر روش های مو زدایی بیشتر است. لیزر موهای زائد در واقع یک سرمایه گذاری زیبایی است و هزینه های اولیه آن بیشتر از سایر روش های اپیلاسیون است. اگر لیزر توسط افراد آموزش ندیده انجام شود، ممکن است پوست دچار سوختگی شود.

 

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

عوارض جانبی حاصل از لیزر موهای زائد بر اساس نوع پوست، رنگ مو، نوع لیزر و مراقبت های قبل و بعد متفاوت است. شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد تحریک پوست، قرمزی و تورم است که پس از چند ساعت برطرف می شود.

دیگر مقالات: حقایق و تصورات نادرست در مورد لیزر موهای زائد

لیزر برای چه افرادی ممنوع است؟

 • افرادی که راکوتان و آنتی بیوتیک مصرف می کنند
 • افراد مبتلا به اگزما و حساسیت های پوستی شدید
 • افراد باردار و شیرده
 • افرادی که زخم های فعال دارند
 • افراد مبتلا به هرپس ویروس
 • افرادی که تاتوهای بزرگ دارند
 • افراد با اسکارهای کلوئیدی
 • اگر پوست خود را اخیرا برنزه کرده اید

 

چه لیزری برای من مناسب است؟

بسته به رنگ پوست و مو شما می توانید از انواع لیزرهای موجود برای حذف موهای زائد کمک بگیرید. لیزر الکساندرایت در از بین بردن موهای تیره روی پوست های روشن موثر است. لیزر اندیاگ برای همه رنگ های پوست ایمن بوده و قادر است موهای روشن و تیره را از بین ببرد.

دیگر مقالات: چند روز قبل و بعد لیزر شیو کنیم؟ نحوه شیو بین جلسات لیزر

چرا لیزر مو در کل به صرفه تر از دیگر روش ها است؟

لیزر موهای زائد یک روش تقریبا دائمی برای حذف موهای زائد است. اگرچه ممکن است هزینه جلسات لیزر در نگاه اول خیلی بیشتر از سایر روش های اپیلاسیون به نظر برسد اما از آنجاییکه موهای زائد به تدریج کاهش یافته و از بین می روند شما دیگر نیازی به صرف هزینه برای خلاص شدن از موهای ناخواسته ندارید. بنابراین در طولانی مدت لیزر موهای زائد یک روش مقرون به صرفه خواهد بود.

لیزر موهای زائد

چگونه بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد بگیریم؟

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای دستیابی به بهترین نتایج انجام دهید، حفظ یک برنامه درمانی ثابت است. لیزر موهای زائد نیاز به یک سری درمان دارد که در طول زمان انجام می شود. جلسات معمولاً 4-6 هفته فاصله دارند. مهم است که به این برنامه پایبند باشید تا فولیکول های مو در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. اگر جلسه لیزر را از دست بدهید نتایج به تاخیر افتاده و به جلسات بیشتری نیاز خواهید داشت.

علاوه بر این برای به حداکثر رساندن نتایج لیزر موهای زائد، مهم است که پوست خود را قبل از درمان آماده کنید. اینها شامل پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و تخت‌ های برنزه به مدت حداقل 4-6 هفته قبل از درمان است. همچنین اجتناب از هر گونه محصولی که پوست را تحریک می کند مانند رتینول یا اسید گلیکولیک توصیه می شود. به این ترتیب می توانید اطمینان حاصل کنید که لیزر می تواند به طور موثر فولیکول های مو را هدف قرار دهد و طی جلسات کوتاهتری از موهای زائد خلاص خواهید شد.

پس از درمان، پوست شما ممکن است حساس و مستعد تحریک باشد، بنابراین مهم است که به مدت 14 روز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. همچنین باید از هرگونه فعالیتی که می تواند باعث تعریق بیش از حد یا اصطکاک شود، مانند ورزش یا لباس های تنگ خودداری کنید.

دیگر مقالات: لیزر مناسب موهای کرکی چیست؟ آیا لیزر موثر است؟

نتیجه گیری

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی ایمن و مقرون به صرفه برای رفع موهای زائد است. در واقع برای خلاصی از موهای ناخواسته لیزر موهای زائد جدیدترین فناوری با کمترین عوارض و ناراحتی است که پوستی نرم و لطیف را برای شما به ارمغان می آورد. اگر کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد هستید ما این روش شگفت انگیز را به شما توصیه می کنیم.

 

https://caci.co.nz/blogs/skin-101/pros-and-cons-of-laser-hair-removal

https://www.ahdubai.com/blogs/what-are-the-benefits-of-laser-hair-removal