در قسمت اول این مقاله توضیحات مختصری در مورد تزریق بوتاکس و تزریق ژل به عنوان موادی برای از بین بردن چین و چروک داده شد. در آن‌جا به نحوه استفاده و میزان تاثیر هریک پرداخته شد. در ادامه سعی می‌کنیم اطلاعات بیشتری درباره تفاوت‌های این دو به شما ارائه دهیم.

تفاوت تزریق بوتاکس و ژل

عوارض جانبی

همانند بسیاری دیگر از اقدامات پزشکی، تزریق بوتاکس و تزریق ژل نیز عوارض جانبی خاص خود را دارند. درصورت داشتن بیماری و یا داروی خاص حتما با متخصص پوست خود مشورت کنید. در ادامه به برخی از عوارض جانبی هریک از روش‌ها اشاره خواهیم کرد.

عوارض جانبی تزریق بوتاکس

طبق گفته متخصصان این حوزه، تزریق بوتاکس برای افرادی توصیه می‌شود که در سلامت کامل به سر می‌برند تا در حد امکان از خطرات آن‌ کاسته شود.

برخی از عوارض جانبی تزریق بوتاکس عبارتند از:

۱. کبودی در محل تزریق

۲. افتادگی پلک که رفع آن ممکن است چندین هفته طول بکشد

۳. قرمزی و تحریک چشم

۴. سردرد

۵. مصرف قطره چشمی قبل از تزریق بوتاکس ممکن است به کاهش احتمال بروز برخی عوارض کمک کند. همچنین برای جلوگیری از کبودی باید چند روز قبل از مصرف داروهای رقیق کننده خون جلوگیری کنید.

همچنین در شرایط زیر بوتاکس توصیه نمی شود :

۷. باردار یا پرستار هستند

۸. عضلات صورت ضعیفی دارند

۹. در حال حاضر دارای مشکلات پوستی هستند

۱۰. دارای بیماری عصبی عضلانی هستند

 عوارض جانبی تزریق ژل

تزریق ژل احتمال خطر و عوارض جانبی بیشتری نسبت به بوتاکس دارد. با این‌حال عوارض جانبی شدید اندک است. عوارض جانبی معمولی حدود دو هفته پس از تزریق از بین می روند.

برخی از عوارض جانبی تزریق ژل عبارتند از:

۱. واکنش آلرژیک

۲. کبودی

۳. عفونت

۴. خارش

۵. بی حسی

۶. سرخی

۷. جای زخم

۸. زخم

در موارد شدید، ممکن است صورت دچار تورم طولانی مدت شود. استفاده از کیسه های یخ می تواند تورم را تا حدودی برطرف کند. برای کاهش عوارض جانبی اینچنینی، توصیه می‌شود قبل از انجام تزریق ژل، حتما آزمایش‌های آلرژی مربوطه را انجام دهید.

پرکننده های پوستی برای افرادی که سیگار می کشند نیز کمتر توصیه می‌شود. همانند تزریق بوتاکس، بهترین نتایج در صورتی حاصل می‌شوند که در سلامت کامل باشید.

تفاوت تزریق بوتاکس و ژل

دسترسی و روش‌ها

مواد لازم برای تزریق بوتاکس و تزریق ژل معمولا به طور گسترده در دسترس هستند. نحوه آماده‌شدن برای هریک از آنها شامل اقدامات نسبتاً ساده ای هستند که در دفتر ارائه دهنده خدمات بهداشتی انجام می شوند، با این‌حال احتمالاً ابتدا نیاز به مشاوره دارید تا از عوارض جانبی احتمالی کاسته شود.

تزریق بوتاکس و تزریق ژل عموما در کلینیک‌های پوست و مو انجام می شود. اگر قصد انجام تزریق بوتاکس را دارید با کلینیک پارسیس تماس گرفته و مشاوره‌های لازم را از متخصصان ما دریافت نمایید.

یکی از مزایای بوتاکس این است که نیاز به جراحی ندارد و با تزریقات سطحی انجام می‌شود. همچنین بوتاکس می تواند گزینه مقرون به صرفه تری به نظر برسد. بسته به اینکه بخواهید در چه مناطقی تزریق بوتاکس انجام دهید، هزینه‌ها متفاوت خواهند بود.