تزریق چربی

برخی از افراد ممکن است ترجیح دهند از چربی به عنوان پُرکننده صورت استفاده کنند. این چربی معمولا از بدن خود فرد متقاضی می‌باشد که از بخشی از بدن او برداشت شده و در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود و موجب پُرشدن نواحی دارای چین و چروک می‌‎شود.

چگونگی انجام استخراج و تزریق چربی

ابتدا ناحیه‌ای که قرار است چربی از آن خارج شود با صلاحدید متخصص تعیین می‌شود. سپس بوسیله لیپوساکشن (استخراج چربی) چربی مورد نظر از آن ناحیه خارج می‌شود. عموما شکم و باسن گزینه مناسبی برای استخراج چربی هستند. سپس چربی خارج شده می تواند به بخش‌های مورد نیاز تزریق شود.

معمولا پس از تزریق، چربی باید یک سری فعل و انفعالات بیولوژیکی در بدن انجام دهد تا زنده بماند. حدود پنجاه درصد چربی تزریق شده برای همیشه ماندگار خواهد بود.

نتایج تزریق چربی

در ناحیه صورت اکثر چربی های منتقل شده معمولاً زنده می مانند، اما ممکن است در برخی موارد، نتایج چندان باب میل نباشد. اما نگران نباشید، در صورت مراجعه به یک متخصص خوب، برای دستیابی به نتایج مطلوب، چندین روش انتقال چربی مورد نیاز است.

استفاده از روش تزریق چربی ممکن است موجب مشکلات جزیی در قسمت استخراج شده شود. اما این یک عمل ساده است که می تواند در اتاق درمان براحتی انجام شود.

تزریق چربی

خطرات تزریق چربی

خطرات تزریق ژل با چربی عموما خیلی کم است. درد و تورم در ناحیه تزریق شده از خطرات محتمل است، اما هر مراجعه کننده‌ای آنها را تجربه نمی کند. مهمترین عامل این است که صورت یا لبهای شما ممکن است به راحتی بیشتر و یا کل چربی تزریق شده را دوباره جذب کنند. شانس این اتفاق را نمی توان برای یک فرد خاص پیش بینی کرد، اما در نیمی از افرادی که چربی تزریق می‌کنند، اتفاق می افتد.

واکنش آلرژیک به بی حسی موضعی، تغییر رنگ دائمی ناشی از پارگی رگ خونی در محل درمان، مخدوش شدن جزیی در صورت انجام اصلاح زیاد، خونریزی در حین تزریق، لخته شدن خون در محل تزریق و یا استخراج، عفونت، تزریق چربی به اشتباه در رگ خونی، از عوارض جانبی تزریق چربی می‌باشند.