برای اینکه لذت پوستی صاف را تجربه کنید، نه تنها باید یک مرکز لیزر موهای زائد با کیفیت و با تیم خوب انتخاب کنید، بلکه باید از انواع تجهیزات لیزر موهای زائد و تفاوت های آنها آگاه باشید. چرا که تجهیزات مختلف دارای طول موج‌های متفاوتی بوده و برحسب رنگ پوست خود می‌توانید مناسب‌ترین دستگاه لیزر موهای زائد را انتخاب کنید. به همین منظور، ما در این مقاله ۴ نوع دستگاه لیزر موهای زائد را بررسی کرده‌ایم. در ادامه با ما همراه باشید تا با معرفی این دستگاه ها، این امکان را داشته باشید که در مورد انتخاب کلینیک لیزر موهای زائد به راحتی تصمیم بگیرید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟

لیزر یاقوت

این لیزر از قدیمی ترین و کم هزینه ترین تجهیزات لیزر موهای زائد است که فقط برای افرادی با پوست روشن، موهای تیره و بدون رنگدانه (مانند کک و مک) مناسب می‌باشد. توجه داشته باشید که این لیزر برای پوست‌های تیره خطرات زیادی به همراه دارد. بنابراین حتما در این مورد با متخصص پوست خود مشورت کنید.

در این لیزر از یک کریستال یاقوتی شکل مصنوعی استفاده می‌شود که انرژی لیزر را به لایه های عمیق پوست می رساند. طول موج لیزر کمتر از ۷۰۰ نانومتر است. به همین دلیل برای پوست‌های تیره میتواند خطرآفرین باشد. و معمولا حذف موهای زائد با لیزر یاقوت فقط برای افرادی با پوست بسیار روشن، موهای تیره و یکدست مناسب است.

مدت زمان این نوع لیزر موهای زائد بسیار طولانی است و به احتمال زیاد احساس درد خواهید کرد. قیمت این روش عموما بسیار پایین است. با این حال، اگر تصمیم دارید که از لیزر یاقوت استفاده کنید، از متخصص پوست خود بخواهید که پرتو لیزر را بصورت آزمایشی در یک ناحیه کم خطری از بدن شما انجام دهد تا مطمئن شود این لیزر  برای بدن شما ایمن است.

لیزر الکساندرایت

این لیزر نسبت به لیزر یاقوت از طول موج نسبتا بلندتری استفاده می‌کند. از مزایای این روش این است که می‌توان مناطق بزرگتری از بدن را با سرعت بیشتری لیزر کرد. لیزر الکساندرایت برای پوست‌های روشن و نسبتا روشن می‌تواند مناسب باشد.

به منظور از بین بردن فولیکول های مو، در این نوع لیزر موهای زائد از یک کریستال طبیعی به نام الکساندریت استفاده می شود. پرتو نور تقریبا ۷۵۵ نانومتر بوده، که توزیع دقیق‌تر و عمیق تری از انرژی را در منطقه تحت درمان فراهم می کند. برخی از انواع لیزرهای الکساندرایت حالت اصطلاحاً تپی(ضربانی) دارند که در پوشش مناطق بزرگتر (مانند پشت یا پاها) بسیار موثر است.

لیزر الکساندرایت اگرچه نسبت به یاقوت از ایمنی بالاتری برخوردار است اما خطر تغییر رنگ پوست را به همراه دارد و بنابراین برای افرادی با پوست تیره توصیه نمی شود.

لیزر نئودیوم یاگ (ND:YAG)

معمولا این لیزر برای افرادی که پوست بسیار تیره دارند توصیه می شود و برای کسانی پوست نسبتا روشنی دارند نباید استفاده شود. علاوه بر آن استفاده از این لیزر برای افرادی که موهای نازک دارند نیز توصیه نمی‌شود.

این دستگاه را میتوان جزو جدیدترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد دانست. این لیزر از یک کریستال مصنوعی ترکیبی شامل گارنت، آلومینیوم و ایتریوم دوپ شده در عنصر نئودیمیم استفاده می کند که شرایط را برای انتشار طول موج‌های بزرگتر (تا 1064 نانومتر) فراهم می‌کند.

طول موج‌های بزرگتر معمولا بر روی ملانین‌های پوست تاثیر نمی‌گذارد، بلکه فقط بر روی مو و فولیکول آن تأثیر می گذارد. این باعث می شود از بین بردن موهای زائد با لیزر ND: YAG برای افرادی که رنگ پوست تیره دارند کاملاً ایمن باشد، با این حال این روش برای کسانی که پوست روشن دارند به جلسات بیشتری احتیاج دارند که هزینه کل دوره لیزر موهای زائد را افزایش می دهد.

لیزر دیود

این لیزر دارای استاندارد طلا در لیزر موهای زائد است. مناسب برای افرادی با پوست تیره و همچنین افرادی که رنگ پوست آنها روشن تر است.

لیزرهای دیود به دلیل ایمنی و عملکرد بالا و توانایی شخصی سازی به استاندارد طلایی در لیزر موهای زائد تبدیل شده اند. لیزر دیود هم پرتوهای بزرگ و هم کوتاه از خود ساطع می کند که نه تنها موها را به طور مطلوب هدف قرار می دهد، بلکه خطر تغییر رنگ پوست را نیز به شدت کاهش می دهد.

طول موج لیزر را می توان به صورت دستی تنظیم کرد تا همه افراد با هر نوع رنگ پوستی بتوانند از این لیزر استفاده کنند. بنابراین لیزر دیود برای افراد با پوست تیره و روشن مناسب است.

 همچنین این لیزر دارای یک سیستم خنک کننده داخلی است که باعث راحتی بیشتر در طول جلسات لیزر موهای زائد می شود. اپلیکاتورهای مختلف امکان درمان در مناطق کوچک و بزرگ را فراهم می کنند و تعادل مطلوبی بین قیمت و طول هر جلسه ایجاد می کنند.

با توجه به مطالب گفته شده در بالا، انتخاب کلینیک و نوع تجهیزات می‌توانند روند کار را برای شما بسیار راحت کند. کلینیک پارسیس با ارائه جدیدترین تجهیزات و کادری مجرب آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است.